В Сінгапурі Уряд виділив кошти юридичним компаніям, які використовують legal tech сервіси


Уряд Сінгапуру в партнерстві з місцевою Асоціацією Юристів запустило програму субсидування використання юридичних технологій на суму $ 3,68 млн, що буде відшкодовувати юридичним фірмам до 70% вартості першого року використання legal tech рішень у своїй діяльності.

В рамках нової програми «Tech-celerate for Law programme» юристи Сінгапуру можуть отримати до $ 30 000 за використання базових рішень і до $ 100 000 за просунуті рішення, повідомляє Telegram-канал Future Law School.

Ось як вони їх розрізняють:

 • Базові технологічні рішення для управління юридичною практикою, проведення юридичних онлайн досліджень і управління документами — допомагають практикуючим юристам більш ефективно виконувати свої основні повсякденні завдання.
 • Просунуті технологічні рішення, засновані на штучному інтелекті — допомагають практикуючим юристам розширити і зміцнити можливості по створенню документів, аналітиці та рецензування документів, проведення e-discovery, і взаємодії з клієнтами.

В програму входять не будь-які legal tech сервіси, а продукти зі списку рекомендованих компаній:

Базові рішення: 9 сервісів

 • Три системи управління практикою (CoreMatter; Clio; Tessaract.io)
  Оптимізація робочих процесів юридичної компанії — управління справами, клієнтами, ведення обліку робочого часу, виставлення рахунків, ведення календаря.
 • Три системи управління документами (Dropbox Business; TessaCloud; NetDocuments)
  Допомога юридичним фірмам в зберіганні, організації та управлінні юридичними документами.
 • Три онлайн-системи правових досліджень (INTELLLEX; WestLaw Asia; Lexis Advance)
  Допомога практикуючим юристами в отриманні доступу до інтегрованої бази даних справ, коментарів і нормативних матеріалів в різних юрисдикціях на одній платформі і зі зручним пошуком.

Просунуті рішення: 7 сервісів

 • Програмне забезпечення для створення документів (Hotdocs-Lawcloud; Contract Express)
  Спрощення створення і перетворення часто використовуваних документів і форм в шаблони для швидкого виробництва персоналізованої документації.
 • Програмне забезпечення для перевірки документів (Litera Microsystems — Companion, DocXtools Companion; Claus Companion)
  Автоматизація рецензування документів шляхом виявлення і маркування областей ризику в контексті всього пакета документів.
 • Програми eDiscovery (CaseRoom; LegalComet eDiscovery Cloud)
  Забезпечення візуального підходу до рецензування документів, візуальної аналітики та кластеризація даних.
 • Автоматизоване рішення для залучення клієнтів (TessaSays)
  Підвищення якості обслуговування клієнтів, рівня залученості юристів і оптимізації робочих процесів.

Важко уявити, наприклад, щоб Уряд США передав мільйони доларів партнерам комерційних юридичних фірм AmLaw 200, щоб спонукати їх використовувати legal tech рішення. Але це цілком можливо для більшості країн Європи, де уряди більш тісно залучені в підтримку юридичного сектору за допомогою позитивного прямого втручання.

Наприклад, Уряд Великобританії вже фінансує кілька проектів в області юридичних технологій, хоча в основному вони спрямовані на заохочення інновацій, а не на надання субсидій юристам для покупки ліцензій на технічні додатки.