В Одесі чоловіка засудили до читання Франка та Толстого за крадіжку


Малиновський райсуд Одеси засудив 26-річного одесита до читання творів Івана Франка і Льва Толстого за крадіжку мобільного телефону та 50 гривень.

На суді чоловік ледве читав по складах, бо через проблеми в сім’ї майже не відвідував школу.

Про це повідомила пресслужба суду.

26-річний уродженець села Нова Шибка на Одещині має власну сім’ю та виховує двох дітей, але сам отримав лише середню освіту. У суді вказують, що раніше він не був засудженим.

Чоловіка звинуватили у крадіжці у знайомого. 21 липня 2021 року приблизно о 23:00 обвинувачений проник через вхідні двері до його квартири, викрав мобільний телефон і купюру номіналом 50 гривень. Загалом шкоду потерпілому оцінили у 903,33 гривні.

Свою провину крадій визнав повністю. Суд призначив йому випробувальний термін на один рік із зобов’язаннями:

  • періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти про зміну місця проживання, роботи;
  • прочитати трилогію повістей Л. М. Толстого «Дитинство. Отроцтво. Юність» (1852-1857 роки) та вірш Івана Франка «Строфи».

Суд зазначив, що чоловіка фактично виховував тато, оскільки батьки розійшлися, коли йому виповнилося три роки, а мати залишила сина, коли йому було 6.

З огляду на переїзд матері хлопчик увесь перший клас навчався в різних школах, різних населених пунктах.

У цей час ніхто не контролював його, тож школяр постійно займався гультяйством. Його знайшли сусіди або чужі люди на вулиці, хлопця віддали в притулок для дітей.

Загалом з 1-го по 5-й клас він майже не навчався, закінчив 9 класів та одразу почав працювати, бо не міг вступити до технікуму через погані оцінки.

У суді зазначили, що спосіб життя, який створили батьки для обвинуваченого, свідчить про повне зневажання звичайних людських цінностей і чутливих цінностей дитини.

Окрім того, там встановили, що чоловік майже зовсім не читає жодної літератури. На судовому засіданні він читав по складах.

Суд вирішив, що оскільки в обвинуваченого з дитинства не розвили схильність до пізнання себе в навколишньому світі, твори Толстого та Франка дадуть йому можливість зрозуміти інших людей.

«Безумовно, не можна встановити межі такої літератури, адже скільки людей, стільки й думок. Суд на власний розсуд вважав за необхідне визначити відповідну літературу для самоосвіти обвинуваченому, використовуючи загальновідоме правило: книги, які нам слід читати, повинні містити здорові, чисті та корисні ідеї».

Джерело: ml.od.court.gov.ua, Hromadske

Фото: Pexels