В обіг введено оновлену банкноту номіналом 20 гривень
Національний банк України 25 вересня 2018 року ввів в обіг банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року з оновленим дизайном та удосконаленою системою захисту.
Починаючи від сьогодні, 20-гривнева банкнота нового зразка є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.
Вона перебуватиме у обігу одночасно з банкнотами 20 гривень зразка 2003 року. Громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.
Загалом у цьому році буде надруковано близько 60 млн банкнот номіналом 20 гривень, які мають забезпечити потреби економіки в цьому номіналі та поступову заміну зношених банкнот номіналом 20 гривень.
Оновлюючи дизайн та удосконалюючи захист банкнот гривні, Національний банк прагне до підвищення їх надійності. Працюючи над оновленням номінального ряду українських грошей, Національний банк застосовує сучасні та інноваційні технології як у дизайні, так і в системі захисту, — наголосив Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.
Нагадаємо, дизайн банкноти номіналом 20 гривень зразка 2018 року наслідує оновлені банкноти номіналом 100 зразка 2014 року та 500 гривень зразка 2015 року.
На оновленій банкноті номіналом 20 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2003 року:
- на лицьовому боці посередині розміщено портрет Івана Франка;
- на зворотному боці – зображення будівлі Львівського оперного театру.
Праворуч від портрета, як і на решті банкнот нового зразка, розташовано оптично-змінний захисний елемент для візуального контролю. Він виконаний у вигляді стилізованого зображення квітки спеціальною фарбою (OVI), що змінює колір під час розглядання банкноти під різними кутами зору з пурпурного (або малиново-фіолетового) на оливково-зелений.
Збільшено також зображення номіналу, покращено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, удосконалено знак для розпізнавання людьми з вадами зору тощо.