Уряд ухвалив законопроект про зміни щодо місцевого самоврядування


23 травня Кабінет Міністрів ухвалив проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Проект Закону розроблений з метою упорядкування функцій органів місцевого самоврядування, передбачених законами України, та приведення їх у відповідність до норм Бюджетного кодексу України та Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Чинні законодавчі акти містять окремі неузгодженості стосовно виконання повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення, в той же час, довільне трактування норм законодавства у сфері соціального захисту населення може призвести до зменшення обсягу та погіршення якості соціальних послуг, а також до порушень прав громадян на соціальний захист.

Зазначений проект Закону приводить норми статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у відповідність до норм Бюджетного кодексу, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та інших законів соціального спрямування в частині визначення  повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення.