Українських виробників масла оштрафували на 30 млн гривень


Антимонопольний комітет наклав штрафи на загальну суму в 30 млн грн на 5 недобросовісних виробників вершкового масла.

Про це повідомляє ТСН. І на сайті Антимонопольного комітету теж є ця інформація.

Як відбувалось фальсифікування:

Для виготовлення «масла» недобросовісні виробники замість молочних вершків використовували трансжири, емульгатори і пальмову олію. Після цього загортали «це» в обгортку із написом «масло» і продавали за ціною справжнього масла, отримуючи 100% надприбутку.

Як відбувалось розслідування:

Розслідування, яке провело ТСН, почалося ще рік тому. Декілька експертів виїхали до різних областей України. Там вони взяли на пробу 77 зразків «масла» від великих та малих виробників.

Згодом, після проведення лабораторних досліджень з’ясувалося, що кожна 5-та пачка масла — підробка. Траплялися навіть зразки, які складалися із 100% немолочних жирів.

Як повідомляє антимонопольний комітет, подібне «немасло», окрім продажу у магазинах та на оптових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні. Тож йдеться не лише про недобросовісну конкуренцію і неповагу до споживача, а й про загрозу здоров’ю людей.

Проаналізувавши всі зібрані докази, Антимонопольний комітет цього тижня оштрафував 5 виробників такого «масла».

Суми штрафів вираховувалися за двома критеріями: дохід виборника і кількість порушень. Вони варіювалися від 1 до 20 млн грн.

Наприклад, молокозавод «Богодухівський» у Харківській області підробив близько 16 зразків. Саме через це на них наклали найбільший штраф — 20 млн 600 тис.

Щодо інших:

  • Малороганський молочний завод, Харківська область — 4,4 млн грн;
  • Гайсинський молокозавод, Вінницька область — 3,6 млн грн;
  • Сімол, Київська область — 1 млн грн;
  • Інтер-Мол, місто Дніпро — 968 тис. грн.

Фото: pixabay