Український бот-реєстратор торговельних марок розпочав роботу в Китаї


Український бот-реєстратор торговельних марок та авторських прав на блокчейн PatentBot розпочинає роботу в Китаї та запускає пошук по ідентичним в Китаї торговельним маркам.

“Запуск пошуку по торговельним маркам – це перший крок на шляху роботи продукту на ринку Азії. Зараз ця послуга доступна за відкритими базами і здійснюється безкоштовно. Наступний етап розвитку на ринку Китаю – це повноцінна реєстрація торговельної марки за більш доступною ціною, ніж аналогічна послуга за допомогою юриста там. Реєстрація торговельних марок буде доступна вже з початку 2019 го року. Ми знаходимося на стадії фінальних технічних розробок “, – розповідає Наталія Владимирова, СЕО PatentBot.

“Китай – це величезний ринок з реєстрації торговельних марок та інтелектуальної власності в цілому. Вихід на цей ринок для нашої команди – стратегічний. Щорічно в Китаї подається більше 5 мільйонів заявок на реєстрацію ТМ і ця кількість збільшується в середньому до 20% в рік. Для порівняння, в США цей показник – 1 мільйон. Також Китай дотує компанії реєструвати торговельні марки за кордон, якщо вони зареєстровані в спеціальному регіоні Шеньчжень – місті, яке було створений для розвитку компаній націлених на роботу в світі. Маючи досвід проживання в Гонконзі декілька місяців, можу сказати, що в цілому Китай і Гонконг – одні з найбільш перспективних ринків світу “, – доповнює Валентин Півоваров, керуючий директор PatentBot.

Нагадаємо, на український ринок PatentBot вийшов в липні 2017 року, в грудні почав роботу в США, в квітні 2018 року – в 28-ми країнах Європейського Союзу. У січні 2018 року PatentBot був визнаний “Ботом року” за версією американської платформи ProductHunt, а в травні 2018 року проект був оцінений в $ 750 000 до моменту старту роботи в ЄС і отримав інвестиції від акселератора в Гонконзі. Керуючий директор PatentBot Валентин Півоваров і CTO Володимир Ярославський з травня по вересень 2018 року проходили акселераційну програму від локального акселератора Betatron.