Україна та ще 61 країна світу підтримали незалежне розслідування походження COVID-19


Загалом 62 країни, серед яких Росія, ПАР, Великобританія, Індонезія, Японія, Південна Корея, Туреччина, підтримали пропозицію Австралії щодо проведення незалежного розслідування джерела походження і масового поширення коронавірусу.

Як пише ABC News, з такою вимогою напередодні засідання Всесвітньої асамблеї охорони здоровʼя в Женеві виступили 62 країни.

Австралія першою виступила з такою ініціативою та відразу відчула спротив Китаю, який сприйняв такі дії за «політичну атаку». Проте австралійські дипломати при цьому змогли домогтися підтримки країн ЄС, а також України.

При цьому у пропозиції, яка зараз обговорюється, не згадується ні Китай, ні Ухань. 

Держави закликають провести “об’єктивну, незалежну і всеосяжну оцінку”.Міністерка закордонних справ Австралії Меріс Пейн заявила, що прибічники цієї ініціативи хочуть “допомогти світу винести уроки, необхідні для захисту здоров’я”.

Своєю чергою, речниця Європейської служби зовнішньої дії Вірджинія Батту-Хенрікссон зазначила, що Євросоюз має намір домогтися консенсусу щодо такого розслідування: “Нам потрібна підтримка всіх основних гравців, а Китай — один з них”.

Окремо наголосимо, що Китай і США поки що не підтримали ідею розслідування.

Американські дипломати переконані у необхідності жорсткішого формулювання, що закликало б до розслідування походження вірусу, починаючи саме з Китаю.

Раніше президент США Дональд Трамп тимчасово зупинив фінансування Штатами ВООЗ і неодноразово звинувачував Китай у приховуванні інформації про вірус, що, на їхню думку, стало однією з причин глобальної пандемії.

У Пекіні всі ці заяви Вашингтона наражалися на різку критику.

Фото: Pexels