Україна підписала з Європейським союзом ще одну низку угод


У межах 23-го Саміту Україна — Європейський Союз, який відбувся в Києві 12 жовтня, сторони підписали низку документів.

Про це повідомляє Офіс президента.

Наука

Так, укладена угода між Україною, ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025).

Зазначається, що підписання забезпечить правову базу для співпраці у науковій і науково-технічній сфері. А також розширить міжнародне науково-технічне співробітництво, забезпечить необхідні кроки для інтеграції України до Європейського дослідницького простору.

Завдяки асоційованому статусу України у цих програмах наших науковців залучатимуть до найбільшої програми ЄС з досліджень та інновацій. «Горизонт Європа» на 2021-2027 роки — це найбільша програма ЄС з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом у понад 95,5 млрд євро.

Програма з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025) є взаємодоповнювальною до програми «Горизонт Європа». Вона спрямована на здійснення досліджень та інноваційних проєктів у сферах ядерної енергетики, термоядерного синтезу та ядерного поділу.

Культура

Також підписали угоду з ЄС про участь України у програмі «Креативна Європа» (2021-2027 роки).

Вона спрямована на підтримку та посилення конкурентоспроможності європейського культурного, креативного та аудіовізуального секторів, а також розвиток та просування культурного й мовного розмаїття та збереження європейської культурної спадщини.

Програма має бюджет у 2,4 млрд євро та реалізується за трьома напрямами: культура, медіа та міжсекторальна взаємодія.

Авіаперевезення

А ще Україна та Євросоюз 12 жовтня підписали угоду про спільний авіаційний простір. Вона має сприяти активізації авіаперевезень та зростанню економіки у сфері туризму.


Нагадаємо, що У Києві 12 жовтня проходить двадцять третій Саміт Україна — Європейський Союз за участю президента Володимира Зеленського та керівництва ЄС. До Києва прибули глава Європейської ради Шарль Мішель та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Я щиро вдячний лідерам інституцій ЄС за важливу зустріч… Ми готові спільно рухатися шляхом практичних і осяжних євроінтеграційних кроків, які мають відчувати українські громадяни та бізнес. Ми впевнені в нашому спільному майбутньому, і ми бачимо його з Євросоюзом, у безпечній та успішній європейській родині», — сказав президент Володимир Зеленський.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels