У ВРУ зареєстрували проєкт постанови про здійснюваний рф геноцид української нації


Народні депутати зареєстрували у Верховній раді проєкт постанови № 7250 щодо визнання злочинних дій російської федерації, які тривають в Україні з 24 лютого 2022 року, геноцидом української нації.

Авторами документу став 31 народний депутат від різних фракцій. У проєкті постанови йдеться, що дії Російської Федерації на території України спрямовані на знищення української нації та мають ознаки геноциду, визначені статтею ІІ Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Мета документу — визнання злочинних дій РФ геноцидом української нації.

Окрім цього, документом пропонується закликати іноземні держави та міжнародні організації сприяти розслідуванню злочинів РФ, її збройних формувань та репресивних органів на території України.

Також проєкт постанови передбачає доручення правоохоронним органам України вжити вичерпних заходів для забезпечення розслідування злочину геноциду і притягнення винних до встановленої законом кримінальної відповідальності через механізми національного та міжнародного судочинства,

Кабміну пропонується доручити вжити заходів з ушанування пам’яті жертв геноциду української нації, надання допомоги потерпілим та родинам загиблих.

Що відомо

  • 5 квітня міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що російські військові-мародери залишали розтяжки чи гранати у квартирах у Бучі, де знаходили українську символіку чи документи чоловіків-військових.
  • Бучанський міський голова Анатолій Федорук закликав депутатський корпус, співробітників комунальних підприємств та соціальних працівників повернутися до міста.
  • Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії зокрема у Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі. Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.
  • Міністерство закордонних справ Великої Британії закликало виключити Росію із Ради ООН з прав людини через системне вчинення злочинів проти людяності, зокрема після дій російських військових щодо цивільних у Бучі.
  • Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.

Джерело: suspilne.media 

Фото: Інтерфакс-Україна