У ВРУ хочуть дозволити екстрене використання вакцин від коронавірусу


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4613, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини від коронавірусу.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Зокрема, законопроєкт стосується вакцин Pfizer-BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm та AstraZeneca.

Законопроєкт зможе дати уряду право реєструвати вакцини для використання за кількох умов. А саме:

  • є дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського Союзу;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

Якщо всі ці умови дотримані, тоді вакцину зможуть зареєструвати для екстреного медичного застосування на період, поки заявник завершить клінічні дослідження.

Потреба законодавчих змін виникла через те, що станом на січень 2021 року жодна вакцина від COVID-19 не пройшла повний цикл випробувань, пояснює Радуцький.

Якщо в країнах ЄС, США й інших країнах щеплення почали робити в режимі екстреного використання (emergency use), то в Україні немає законних підстав для цього. Тому для реєстрації вакцин в Україні потрібно змінити законодавство.

Джерело: the-village.com.ua

Фото: Pexels