У США судили 6-річну дитину за зірваний тюльпан


В американському штаті Північна Кароліна перед судом постав шестирічний хлопчик. Йому висунули звинувачення в завданні шкоди майну через зривання тюльпана на клумбі в сусідському саду неподалік від автобусної зупинки.

Таке стало можливим завдяки тому, що в Північній Кароліні найменший у США (й у світі) мінімальний вік притягнення до відповідальності, повідомляють місцеві видання Winston-Salem Journal та WECT.

За словами адвокатки шестирічного хлопця (його ім’я не розголошують), Джулі Боєр, підзахисний з огляду на його вік не міг довго зосереджуватися на слуханнях. Тому під час судового процесу йому видали розмальовку та воскові олівці.

Суддя, однак, вирішив закрити справу, коли дізнався, що мати хлопчика не змогла з поважних причин відвідати підготовче засідання.

Як зазначає Winston-Salem Journal, із 2015 по 2018 рік у Північній Кароліні подали 7300 заяв проти дітей у віці від 6 до 11 років. Більшість із них передають на розгляд соціальних служб, але частина все ж доходить до стадії суду.

Суддя, відповідно до закону штату, має право призначити шестирічній дитині покарання: від громадських робіт до тюремного ув’язнення. У 2015 році, коли до в’язниці відправили 7-річного хлопчика, мінімальний вік ув’язнення підвищили до 10 років.

Ситуація із шестирічним хлопцем укотре порушила дискусію щодо перегляду мінімального віку притягнення до відповідальності в Північній Кароліні. Як зазначає WECT, на національному рівні рекомендують починати притягнення до відповідальності з 14 років.

Водночас у штаті Вашингтон мінімальний вік притягнення до відповідальності в суді становить 8 років, а в штатах Конектикут та Нью-Йорк — 7.

Своєю чергою, робоча група штату з питань расової рівності й кримінального правосуддя у 2020 році рекомендувала підвищити мінімальний вік притягнення до відповідальності з 6 до 12 років. Вона також зауважує, що частіше до суду доходять справи дітей небілого кольору шкіри, ніж білого (за 2015-2018 роки — 47% 6-11-річних темношкірих дітей проти 40% білих).

Проблеми з ювенальною юстицією характерні й для решти США. За оцінками ініціативи «За справедливість для неповнолітніх», у 2015 році близько 76 тисяч дітей віком до 18 років судили й відправляли за ґрати як дорослих.

У деяких штатах США (зокрема Техас, Луїзіана, Джорджія й Південна Кароліна) суди для неповнолітніх розглядають справи лише щодо дітей віком до 16 років включно, а всі інші передають у суди для дорослих. У Північній Кароліні верхню вікову межу для ювенальної юстиції підняли до 17 років у 2019-му.

Джерело: Winston-Salem Journal, WECT, hromadske.ua

Фото: Pexels