У Сенаті Нідерландів утворилась більшість на підтримку Угоди про асоціацію України з ЄС


Вчора у Сенаті Нідерландів утворилась більшість на підтримку Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це повідомив активіст української громади у Нідерландах Олександр Снідалов на сторінці у Facebook.

Сьогодні в Сенаті Нідерландців утворилась більшість на підтримку угоди про асоціацію. Крім традиційних прихильників угоди, сенаторів від VVD, D66, GroenLinks, PvdA вона також включає дев’ять сенаторів партії CDA, яка офіційно проти ухвалення угоди, а також троє сенатори від партії CU, яка також офіційно не підтримує ратифікацію угоди. Цієї більшості буде більш ніж достатньо для успішного голосування через тиждень, — проінформував Снідалов.

Лідер CDA в Сенаті, Елко Брінкман, зазначив, що позиція його фракції може відрізнятись від думки колег по партії в Нижній палаті парламенту і в цьому немає проблеми, оскільки Сенат проводить власну оцінку ситуації і буває так, що оцінки двох палат відрізняються.

Голландське радіо BNR зазначає що можливий розподіл голосів під час голосування наступного тижня може бути таким: 48 за і 27 проти. “За” скоріше за все проголосують сенатори партій VVD, D66, PvdA, GroenLinks, CU та дев’ять сенаторів партії CDA. Проти скоріше за все будуть голосувати PVV, SP, PvdD, SGP і 50plus.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року уряд Нідерландів схвалив законопроект, необхідний для ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Рішення нідерландського уряду прийнято після того, як ЄС погодився з пропозиціями Нідерландів щодо умов завершення ратифікації Угоди про асоціацію.

Згідно з пропозиціями, Угода про асоціацію з Україною не є етапом на шляху до членства в ЄС зараз або в майбутньому, не включає гарантій колективної безпеки, не веде до будь-яких форм обов’язкового військового співробітництва та не дозволяє українцям працювати в ЄС.