24 грудня пройде панельна дискусія щодо захисту осіб з інвалідністю, отриманою під час АТО/ООС


Проблема захисту прав і свобод людини постає особливо гостро в період військового конфлікту в Україні.

Більшість цивільних осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, проживають на територіях, на яких велися і все ще ведуться бойові дії. На цих територіях відсутня більшість державних і комунальних послуг, або доступ до них значно ускладнено; дуже обмежені можливості працевлаштування. У зв’язку з цим одним з небагатьох постійних і стабільних джерел доходів для осіб з інвалідністю, отриманою в результаті військових дій, залишається соціальне забезпечення, що надається державою.

 22 травня 2018 року для забезпечення життєвих потреб осіб з інвалідністю в результаті війни в Закон про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту внесено доповнення, що розширює дію закону також на цивільних осіб, які отримали поранення в результаті військових дій на Донбасі.

За даними Міністерства у справах ветеранів, міжвідомчою комісією за період її роботи по 122 заявам осіб, які постраждали від збройного конфлікту, встановлено факт ушкодження здоров’я на території АТО/ООС. Але основна  маса цивільних осіб, які отримали поранення  все ще не забезпечені належною соціальною допомогою.

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права,  за участі Комітету з військового права та Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю організовує панельну дискусію на тему: «Право на соціальний захист осіб з інвалідністю, отриманою в результаті військового конфлікту на Донбасі».

Дата та час заходу: 24 грудня 2020 року, 15.00 – 17.00.

Місце проведення: онлайн платформа ZOOM

Захід проведуть з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини у партнерстві з Гельсінським фондом з прав людини м. Варшави, Польща в рамках проєкту БДІПЛ/ОБСЄ  «Просування людського виміру безпеки в України» з метою обговорення найбільш актуальних питань щодо захисту прав та інтересів цивільних осіб з інвалідністю, отриманої в результаті військового конфлікту на Донбасі, а також пропозицій щодо внесення змін у законодавство України.

Модератор: Лариса Гретченко, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, Керівник Центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ.

Доповідачі: Наталія Аляб’єва — адвокатка, к.ю.н, консультантка Гельсінського фонду з прав людини м. Варшава (Польща); Ленур Керімов — директор міжнародних програм Гельсінського фонду з прав людини м.Варшава (Польща); Марія Островська — адвокатка, голова Комітету з військового права НААУ, Олександр Вознюк — адвокат, Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.

Питання, що заплановані до обговорення:

  1. 1. Проблемні аспекти соціального захисту прав цивільних осіб з інвалідністю, отриманої в результаті військового конфлікту на Донбасі;
  2. Огляд національного законодавства і міжнародних стандартів в сфері соціального захисту прав цивільних осіб з інвалідністю, отриманої в результаті військового конфлікту на Донбасі;
  3. Дитинство в умовах збройного конфлікту: шляхи подолання негативних наслідків;
  4. Соціальна адаптація цивільних осіб з інвалідністю отриманою в результаті військового конфлікту на Донбасі.

Участь у заході безкоштовна

Обов’язкова реєстрація за цим посиланням

Контактна особа: Аліна Черемис 

Контактна інформація:

  • +380939332548;
  • a.cheremys@unba.org.ua.