У Китаї школярі ночами збирають пристрої для Amazon під виглядом стажування


У Китаї близько тисячі школярів і студентів працюють в нічні зміни, збираючи пристрої для найбільшого у світі рітейлера Amazon, що порушує трудове законодавство Китаю.

Про це пише видання TheБабель з посиланням на  The Guardian.

Підлітків набирають у школах і технічних коледжах у місті Хеньяні та його околицях.

Роботу класифікують як стажування, а вчителі отримують за залучення школярів виплати. Учителів також просять заохочувати учнів, які відмовляються від співпраці, погоджуватися на понаднормову роботу.

Інтерв’ю з працівниками і дані з документів компанії Foxconn, яка займається збором пристроїв для Amazon, показують, що багато дітей змушені працювати ночами і понаднормово, що порушує трудове законодавство Китаю.

Зазначається, що учні збирають електронні книги Kindle і пристрої з підтримкою голосового асистента Alexa, такі як «розумна» колонка Echo Dot. Діти повинні пройти двомісячну «практику» перед тим, як поповнять штат фабрики у періоди піку виробництва.

Foxconn визнала, що учні працювали нелегально, і заявила, що вживає негайних заходів для виправлення ситуації.

«Ми подвоїли нагляд і моніторинг програми стажування кожної школи-партнера, щоб ні за жодних обставин стажистам не дозволялося працювати понаднормово або ночами», — йдеться в заяві.

Реакція Amazon

Представник компанії заявив, що Amazon не потерпить порушень кодексу поведінки своїх постачальників і регулярно проводить оцінку їхньої діяльності, залучаючи для цього незалежних аудиторів. «Якщо ми виявимо порушення, ми зробимо відповідні кроки, зокрема вимагатимемо негайно виправити ситуацію», — сказав представник.

Він додав, що компанія розслідує цю інформацію і обговорює її з Foxconn. 7 серпня на виробництво прибули додаткові групи фахівців Amazon для перевірки.

Фото: beyond.ua