Травневі свята в житті адвоката


Ольга Семенюк

адвокатка


Ось і підходять травневі свята. Багато хто з колег-адвокатів чекають на них. Є сподівання на теплу весняну погоду, спів пташок за вікном та декілька днів, звільнених від активної адвокатської діяльності. Які ж плани мають адвокати на ці дні? Чи відрізняється їх відпочинок від того, як відпочивають люди інших професій?

Сподівання № 1 — Виспатися та нормально поїсти.

Адвокатські будні супроводжуються постійним браком сну. Вставати доводиться раненько, лягати — пізно. А вночі може снитися робота, що також не покращує якість сну.  Крім того, адвокатів, що працюють по кримінальних справах, можуть навіть вночі викликати на затримання клієнта. Так само складно доводиться адвокатам з системи безоплатної допомоги, яке чергують за графіком. В результаті за першої можливості адвокат хоче і прагне виспатися.

Друге «земне» бажання адвоката — це нормально неспішно поїсти. Часто замість обіду адвокат п’є каву в очікуванні наступного судового засідання, оскільки просто фізично не може відлучитися для нормального приймання їжі. Їдалень в судах немає, тож, якщо пощастить, десь поблизу можна придбати сендвіч. У пориву голоду адвокат може з’їсти щось солоденьке, що також некорисно для здоров’я.

Отже, вихідні це можливість спокійно обідати без відволікань на робочі справи. 

Сподівання № 2 — Подивитися фільми (серіали, відеоролики тощо) та почитати книги.   

У багатьох адвокатів є списки книжок, які вони хочуть прочитати.

Частина з цього списку вже куплена і стопочкою зберігається в шафі, чекаючи на свій час. Так само може існувати список, де зазначаються фільми, які є в планах на перегляд.

Подивитися хочеться, але фізично часу на все не вистачає. Ось і чекають адвокати на вихідні, щоб нарешті лягти на диван та насолодитися цікавим сюжетом.

Сподівання № 3 — Відпочити з родиною та друзями.

Сімейні адвокати підтвердять, що в робочі будні вони не можуть приділити стільки уваги своїм рідним, скільки хочеться.

Часом це відбувається через брак часу, іноді — втома не дає повноцінно поспілкуватися з близькими. Але у вихідні є можливість надолужити втрачене й активно відпочити з сім’єю та друзями.

Для цього можна підібрати різні види відпочинку: сімейні посиденьки на дачі, поїздки на водойми чи  в ліс, прогулянки на велосипедах чи самокатах тощо. Можна подорожувати Україною, чи поїхати за кордон. Головне для цього мати компанію та настрій на цікаву пригоду.

Сподівання № 4 — Нормально попрацювати.

У адвокатів завжди є декілька відкладених завдань, над якими потрібно попрацювати в тиші та спокої. Вони постійно відкладаються, оскільки часу на них серед галасливих робочих днів часу просто не вистачає.

Саме тому після декілька днів відпочинку, адвокат радіє можливості нарешті приступити до відкладеної задачі й з задоволенням завершує її. Робота в такі дні доставляє справжнє задоволення, оскільки триває без відволікання на дзвінки, без потреби бігти на судове засідання чи необхідності прийняти клієнта. Така робота становить собою спокійний процес в блаженній тиші.

Отже, колеги, починаємо активно малювати свої плани на ці вихідні. Проминають вони швидко, а встигнути хочеться багато. При цьому пам’ятаємо, що робота не вовк, в ліс не втече. В той час як вільні від роботи дні потрібні адвокатам для відновлення внутрішнього стану та накопичення енергетичного запасу для наступних звершень. Гарних всім свят!


Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».