Telegram та «ВКонтакте» визнані розповсюджувачами піратського контенту
Єврокомісія внесла російську соціальну мережу Вконтакте та месенджер Telegram до переліку продуктів та послуг, що порушують права інтелектуальної власності та сприяють поширенню піратського контенту.
Причиною внесення соціальних мереж до «піратського списку» Європейської комісії стала велика кількість скарг від правовласників.
Так, «ВКонтакте» дозволяє своїм користувачам мати доступ до нелегальних аудіозаписів, фільмів, зокрема через вбудований плеєр, а також до книг. При цьому пошук у соцмережі сам може рекомендувати/показувати піратський контент.
Telegram внесений до списку через неналежну та поверхневу реакцію керівництва месенджера на скарги правовласників контенту. Telegram дозволяє користувачам обмінюватися піратським контентом (музика, відеозаписи, книги) через публічні канали. Telegram натомість повідомив, що протидіє піратському контенту та видаляє його протягом 24 годин.
У звіті також зазначається, що, за даними окремих стейкхолдерів, боротьба Telegram з піратством дійсно покращилась, проте месенджер не завжди реагує на скарги правовласників.
У Вконтакте також не погодилися з позицією Єврокомісії та стверджували, що ведуть боротьбу з несанкціонованим контентом.
У документі зазначено, що керівництво соцмережі та месенджера було проти включення до списку і запевняло, що бореться з поширенням нелегального контенту.
Нагадаємо, що Єврокомісія створила «піратський список» у 2018 році. Він складається з чотирьох розділів: онлайн-сервіси, платформи для онлайн-торгівлі, інтернет-аптеки й офлайнові торгові майданчики.
Зазначений документ Єврокомісії є інформаційним бюлетенем, що не має юридичних наслідків для платформ. Він має рекомендаційний характер та спрямований на спонукання дій з боку власників, операторів та місцевої влади щодо обмеження доступу до піратського контенту.
Джерело: trade.ec.europa.eu, babel.ua, epravda.com.ua
Фото: Pexels