Суддю відсторонили від ведення справ за приниження адвокатів на засіданнях


В Австралії від ведення справ відсторонили суддю, який принижував і залякував адвокатів в ході розгляду сімейної суперечки.

Він пройде навчання належного поведінки в залі суду і буде перебувати під наглядом.

Гая Ендрю в березні 2019 року призначили суддею Федерального окружного суду в Таунсвилле (місто розташоване в північно-східній частині австралійського штату Квінсленд). Кілька місяців по тому до нього на розгляд надійшла справа про батьківські права і майновий врегулюванні. В ході слухань Ендрю неодноразово висміював адвокатів виразами на кшталт «о боже», «нісенітниця», «це сором» і «це фігня». Також він відпускав уїдливі коментарі з приводу стану одягу одного з юристів.

Крім того, суддя припустив під час слухань, що адвокат, який діє від імені однієї з сторони, мав «проблеми з розумовими здібностями».

Суд у сімейних справах Австралії ухвалив переглянути справу, прийшовши до висновку, що суддя замішаний в «хуліганстві, залякуванні, образі і приниженні» щодо адвокатів. На думку суду, висловлювання Ендрю рівносильні зловживанню владою.

Представник Федерального окружного суду заявив, що «суддю Ендрю тимчасово перевели в реєстр Брісбена і він буде отримувати консультації, а його засідання будуть контролюватися».

«Крім того, суддя отримає додаткову юридичну підготовку, зокрема, з питань належної поведінки в суді», — підкреслив він.

До різдвяних канікул приймуть рішення про те, чи повернеться суддя Ендрю в новому році до реєстру Таунсвілла або його замінить інший суддя.

Фото: pixabay