Спеціальний суд Косово встановив Правила проведення судових процедур


28 березня 2017 року у понеділок Спеціалізовані судові палати Косово прийняли “Правила проведення судових процедур і свідчення” менш ніж через два місяці після призначення суддів.

Про це повідомляє jurist.org.

Ухвалення цих норм наближає суд до переходу в робочий режим. Тепер це питання направлено до Конституційного суду Косово для визначення законності прийняття цих правил. Суд матиме 30 днів для винесення рішення щодо цього питання, і, якщо законність підтвердиться, Спеціалізовані палати Косово стануть чинним судом.

Також були прийняті два інших документи, що мають важливе значення для функціонування суду. Кодекс судової етики регламентує професійний рівень суддів і передбачає вжиття невідкладних заходів у разі неправомірної поведінки служителів Феміди. Крім того, були розглянуті і затверджені “Правила про призначення суддів Спеціалізованих палат”, в які судді призначаються комісією, утвореною всередині палати.

Нагадаємо, Спеціальний суд Косово був створений для розгляду справ про вчинення тяжких воєнних злочинів, які були скоєні після воєнного конфлікту 1998-99 рр. Минулого місяця ЄС призначив 19 міжнародних суддів в Спеціалізовані палати, фактично розпочавши створення суду.

Судова система зараз є для Косово нагальною потребою, оскільки підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів в регіоні продовжують розшукувати. У січні, наприклад, було висунуто звинувачення колишньому партизану за вчинення воєнних злочинів у співпраці із сербськими силами. Крім того, в січні французький апеляційний суд розпорядився звільнити колишнього прем’єр-міністра Косово з умовою залишатися в країні до перегляду постанови про видачу його Сербії.