Система БПД запровадить нові сервіси
Система БПД продовжує свій розвиток за чотирма пріоритетними напрямами: спрощення доступу до правової допомоги шляхом забезпечення рівності та інклюзивності, розвиток внутрішніх та зовнішніх механізмів забезпечення якості БПД, покращення правової спроможності громад та інноваційність.
На цьому наголосив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Сьогодні 15 млн українців мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Минулого року до центрів та бюро правової допомоги надійшло понад 623,8 тис. звернень від громадян. Це на 10 % більше, ніж минулого року.
Ми фокусуємося на розширенні технічних можливостей доступу до наших сервісів. Подвоєння кількості дзвінків до контакт-центру системи БПД є тому наочним підтвердженням, – говорить Олексій Бонюк.
Директор Координаційного центру з надання правової допомоги окреслив завдання, які визначила система БПД на 2019 рік. Це розширення автономії системи БПД через запровадження нової форми управління з Наглядовою радою. Наглядова рада призначатиме та звільнятиме керівника Координаційного центру, здійснюватиме контроль та моніторинг діяльності системи, визначатиме стратегію розвитку, надаватиме пропозиції Міністерству юстиції і Уряду щодо фінансування і розвитку системи БПД надалі, управлятиме ризиками.
Завдання на 2019 рік – вдосконалення територіальної та внутрішньої структури системи БПД, імплементація результатів функціонального аналізу.
Цього року також упроваджуватимуться нові проекти, які створять передумови запровадження в системі БПД нових сервісів. Ідеться про медіацію у справах неповнолітніх, створення незалежних провайдерів БПД на базі юридичних клінік, – розповів Олексій Бонюк.
Так, на базі системи надання БПД реалізовуватиметься пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Зовсім скоро запрацює Бюро правової допомоги на базі юридичної клініки «Pro bono» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що стане безпрецедентним.