Секрет успіху ділової зустрічі для юриста: яких жестів краще уникати


У професії юриста одним з найважливіших навичок є розуміння і дотримання правил невербального спілкування. Так, мова тіла дуже багато може сказати про вас і вашого співбесідника і нерідко може вплинути на результати зустрічі або конкретної справи.

Важливо запам’ятати деякі правила, яких потрібно уникати під час вербального спілкування. Контролюйте свої рухи, щоб про вас склалося правильне враження у співрозмовника.

Не метушіться

Надмірна метушливість може видати вашу паніку або хвилювання, що в свою чергу покаже вашу невпевненість в собі. Юристам, як нікому, потрібно завжди виглядати впевнено і не давати шансу нікому сумніватися в своїй правоті.

Не перебирайте волосся

Якщо у вас є звичка постійно торкатися до волосся або смикати його, краще від неї позбутися. Такий жест може відволікати, та ще й завдати шкоди вашому волоссю. Краще візьміть в руку ручку або будь-який інший подібний предмет.

Не схрещуйте руки

Схрещування рук на грудях і сутулість на мові жестів може означати скритність. Таким чином ви не викликаєте прихильність та довіру до себе співрозмовника, а навпаки, відштовхуєтеся від нього, тримаючи бар’єр та показуючи, що ви не готові бути щирим і відкритим. Якщо у вас немає такої мети, руки краще тримати відкрито.

Помірна жестикуляція

З жестикуляцією потрібно завжди бути дуже обережним. Правильна жестикуляція може привернути увагу і налаштувати співрозмовника на правильний тон розмови. Але тут головне не перестаратися. Не потрібно розмахувати сильно руками, наче ви диригент, не тикайте пальцями тощо.

При цьому потрібно пам’ятати, що нерухомість — теж не кращий вихід. Відчувайте себе вільно, не сковуйте рухів. Можете трохи повторити позу співрозмовника, але не копіювати її повністю.

Не човгайте ногами

Ваша хода теж може видати вашу невпевненість і справити неправильне враження. Ваша хода повинна бути впевненою, обов’язково уникайте човгання ногами.

Посміхайтеся

Посмішка може продемонструвати вашу впевненість і відкритість до співрозмовника.

Похмура і замкнута людина з «кам’яним» обличчям навряд чи зможе заручитися підтримкою потрібної людини і домогтися відкритості по відношенню до себе.

Не стинайте плечима

Розмовляючи, не знизуйте плечима — співрозмовнику може здатися, що ви сумніваєтеся в його словах.

Зосередьтеся

Проявіть під час зустрічі максимальну уважність і зосередженість. Неуважність дуже дратує і відштовхує. Також стежте за тим, щоб не дивитися часто в телефон і на годинник — це теж погана манера, яка зіграє не на вашу користь.

Зоровий контакт

Цю звичку теж потрібно контролювати і не перестаратися, як і з жестикуляцією.

Зоровий контакт дуже важливий для встановлення приязні, але якщо ви будете занадто пильно розглядати співрозмовника, це може викликати дискомфорт.

Не наближайтеся

Не робіть крок вперед, якщо співрозмовник робить крок назад — тим самим він, можливо, несвідомо намагається дати зрозуміти, що ви вторгаєтеся в його особистий простір.

Не дивіться на годинник

Протягом зустрічі не варто дивитися на годинник — оточуючим може здатися, ніби спілкуванням обтяжує вас і ви поспішайте піти.

Вчені рекомендують стежити за тим, щоб ваші вербальні і невербальні сигнали збігалися. У випадку розбіжності, невербальні сигнали будуть домінантними і будуть нести основний емоційний посил, від чого і буде залежати результат вашої справи.

За матеріалами: Протокол