Рішення ЄСПЛ щодо затягування розслідування смерті пацієнта


Чотирирічне розслідування смерті пацієнта та передбачуваного злочину лікарів є порушенням ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Європейський суд з прав людини ухвалив відповідне рішення у справі «Власе проти Румунії», передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Н.В. був госпіталізований до військової лікарні, в якій пройшов обстеження, переніс кілька операцій та згодом помер.

Дружина та дочка ініціювали у серпні 2014 року кримінальне провадження (вбивство через недбалість). В рамках негайно розпочатого розслідування було проведено декілька експертиз. Через два роки заявники подали до суду скарги на затримки у провадженні. Згодом сторона обвинувачення вирішила припинити провадження, оскільки прокурори не виявили жодної злочинної недбалості, яку можливо було приписати лікарям. Це рішення безуспішно оскаржувалося у прокуратурі. Військовий суд у травні 2017 року передав справу до суду першої інстанції, де розгляд досі триває.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Власе поскаржилися до ЄСПЛ на відсутність ефективного розслідування обвинувачення у вчиненні кримінального злочину стосовно смерті Н.В.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 2 Конвенції в частині розслідування та присудив 12 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Власе проти Румунії» (заява № 80784/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.