Рішення судді скасували через те, що він помер до його публікації


Верховний суд США розглянув судовий прецедент в апеляційній інстанції, де рішення по справі було прийнято простою більшістю з урахуванням голосу покійного судді.

Як повідомляє газета The New York Observer, в 2018 році Апеляційний суд дев’ятого округу США розглянув en banc — тобто в повному складі, за участю всіх десяти суддів — суперечка, що стосується федерального закону про рівну оплату праці. Остаточне рішення було опубліковано на початку квітня 2018 року. У документі було зазначено, що він прийнятий співвідношенням 6 до 4. Вирішальний голос виявився за суддею Стівеном Рейнхардтом, який помер за 11 днів до публікації. Суд зазначив, що Рейнхардт брав участь в розгляді справи і навіть підготував мотивовану думку, а голосування відбулося напередодні його смерті.

ВС США скасував прецедентне рішення апеляційної інстанції. На думку суду, Рейнхардт на момент публікації не був суддею і його голос був помилково зарахований на користь більшості.

Така практика фактично дозволяє покійному судді здійснювати судову владу США після його смерті. Але федеральні судді призначаються на все життя, а не на вічність, — сказано в рішенні ВС.

ВС відхилив довід апеляційної інстанції про те, що голоси і думки у справі були незмінними «принаймні за 12 днів» до дати опублікування.

Згідно спільного розуміння, суддя завжди може змінити свою думку до того моменту, як рішення буде опубліковано, — вказав ВС.

Джерело: Legal.Report

Фото: Max Pixel