Публікація розцінок на юрпослуги: чого бояться юристи


У Великобританії практикуючі юристи зі скепсисом поставилися до реформи, яка зобов’язала їх розкривати в інтернеті детальну інформацію про вартість і види юрпослуг. Такі висновки містяться в звіті компанії LexisNexis UK, яка провела анкетування кількох сотень солісіторов.

Нові правила прозорості SRA (національний орган з регулювання діяльності солісіторов), які вступили в силу в грудні 2018 року, стурбували більшість учасників дослідження. Так, майже половина (41%) юристів побачила в цих вимогах ризики для бізнесу і лише 14% — перспективи. Критики вважають, що ініціатива SRA не тільки розпочне цінову війну, але і призведе до зниження якості послуг. Наприклад, є побоювання, що фірми для утримання розцінок на конкурентному рівні масово почнуть доручати типову роботу менш кваліфікованим співробітникам. При цьому, згідно зі звітом, третина респондентів (33%) зізналася, що їх бізнес тримається на плаву більше за рахунок розцінок, ніж за рахунок компетентності керівництва і персоналу. Переважна більшість солісіторов (71%) вказало, що «консьюмеристський підхід» з боку орієнтованих на ціну клієнтів, що став трендом, негативно впливає на їх роботу.

Юридичним фірмам неминуче доведеться адаптуватися до системи цінностей своїх клієнтів, які все частіше роблять ставку на вартість і результат, а не на професіоналізм і особливі відносини, йдеться у висновках дослідження. У доповіді наводиться порада для власників британських юрфірм: в першу чергу поліпшити бек-офіс і оптимізувати технологічні процеси. Це, на думку авторів звіту, дозволить солісіторам зосередитися на результаті.

Джерело: Legal.Report