Процедуру притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності пропонують удосконалити


У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №10299 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо забезпечення прав адвокатів у дисциплінарних провадженнях».

З метою вдосконалення чинного законодавства України з питань доступу до адвокатської діяльності пропонується внести зміни до статей 34, 41 та 42 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Зокрема запропоновано привести у відповідність Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до міжнародних стандартів щодо дисциплінарної відповідальності правничих професій, убезпечення надмірного втручання дисциплінарних органів у професійну діяльність адвоката, створення запобіжників проти не обгрунтованого притягнення адвоката до відповідальності за порушення, які не пов’язані з професійною діяльністю, посилення професійної незалежності адвоката при виконанні професійних функцій, усунення колізій між видами дисциплінарних стягнень, визначених у статті 35 Закону та рішень за наслідками розгляду дисциплінарних справ.

Зокрема, встановлено, що підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку саме під час здійснення адвокатської діяльності.

До статті 41 внесено зміни, відповідно до яких за результатами розгляду дисциплінарної справи дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури приймає рішення про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку і застосування до нього дисциплінарного стягнення або про закриття дисциплінарної справи.

Рішення дисциплінарної палати приймається більшістю голосів від її загального складу, крім рішення про позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів, яке приймається двома третинами голосів від її загального складу.

Проект Закону встановлює також, що оскарження рішення у дисциплінарній справі зупиняє його дію.

Фото: Pexels