Про наркотичні речовини або “гонитву за Гориничем”

Ви слідкуєте за новими трендами у світі моди? Звичайний масмаркет коштує в Україні зараз так, як раніше коштували дорогі брендові речі. Ціна на житло, на харчі, пальне, тютюн та алкоголь зростають у всьому світі кожен рік. І тільки ціна на одну річ залишається приблизно однаковою – на наркотики.

Світові дослідницькі центри підтверджують: ціни на наркотичні речовини не просто знаходяться на одному рівні роками, а й інколи падають.

Наприклад, відповідно до зібраної інформації UNODC (Управління ООН з наркотичних засобів та злочинності), кількість осіб, що приймають героїн та кокаїн у 2005 році збільшилась на 3% відповідно до 1992 року. У Франції, наприклад, ціна за грам кокаїну знизилась с $99 до $83 за більше, ніж 20 років.

Кожен рік у США виділяють десятки мільйонів доларів на боротьбу із наркотиками і навіть, на території інших країн. На момент початку збору статистичної звітності федеральними агенствами у 1981 році, грам кокаїну коштував космічні $600. Наразі ціна вагається приблизно 60-90 доларів в залежності від географічної належності до південних територій.

Ба більше, останні роки у людства з’явилася можливість покупати героїн через всесвітню мережу інтернет. Ціни там дещо вище, ніж купівля «з рук», але попит така пропозиція не втратила.

Головний парадокс наркотичної речовини – навіть якщо падають ціни у рієлтора, то ціни гуртових закупок ростуть. Чому? Все просто: схований ріст цін через зниження якості продукції. Наприклад, в Англії ціна на грам кокаїну впала з 65 фунтів стерлінгів у 2000 році до 35 (і залишається на цьому рівні й досі) у 2009 році. Але разом з тим, кілограм кокаїну виріс у ціні за той же проміжок часу з 20 000 до 52 000 фунтів стерлінгів.

Щорічний аналіз вилученого кокаїну підтвердив: у 2000-2005 роках наявність самого кокаїну в 1 грамі, що продавався на вулицях Англії, складав лише 50%: а у 2005-2008 роках – 30-40%. В кінці 2009 року, більшість речовини, що продавалася, мала лише 10% оригінальної речовини, а все інше складало – лише домішки (барви, борошно та інше).

Реакція організму на дію наркотиків

І якщо я зараз вас не впевнила, що вживати пральний порошок в домішках за великі гроші – це не круто, то ж розберімось із реакцією організму на дію наркотиків.

Сьогодні, виокремлюють декілька сотень типів наркотиків. За своїми властивостями, всі вони поділяються на: седативні (депресанти/ті, що пригнічують психіку); стимулятори; галюциногенні; афродизіаки (сексуальні стимулятори).

Якщо наркотичний засіб рослинного походження, то його називають трав’яним наркотиком. Якщо він штучно виготовлений, його називають синтетичним. Більшість наркотичної речовини на ринку – це змішані типи наркотиків. В будь-якому разі всі вони є психоактивними речовинами й змінюють ваш спосіб мислення, почуття та поведінку. Їх вплив на фізичний та розумовий стан здоров’я непередбачуваний та існує звикання.

Попри те, що список наркотичних засобів щороку поповнюється, пройдемося по основним смаколикам тутешньої молоді.

Марихуана

Марихуана — рослина, що зустрічається в природі. Використовується вона в трьох основних формах. Найбільш поширений тип — смола. Вона має вигляд твердих темних грудок або брусків. Менш поширені для використання листя і стебла рослини, їх називають ‘травою’.

Третій тип — олія марихуани, її можна зустріти в Ірландії (в інших країнах не користується попитом). Марихуану, зазвичай, змішують з тютюном, згортають в ‘косяк’ і палять, але іноді її навіть готують і споживають.

Дія «кайфу» від марихуани полягає в тому, що ви розслабляєтеся, стаєте балакучими, відчуваєте щастя. У деяких виникає почуття, що час сповільнюється (відчуття схоже на таке, як коли чекаєш судове засідання в Апеляційному суді), а кольори, звуки й смакові відчуття стають яскравішими. Вам може сильно схотітися їсти.

Аре разом з цим, марихуана може зробити негативний вплив на вашій пам’яті та здатності концентруватися, ви можете відчувати втому і смуток. Якщо ви не звикли до марихуани або використовуєте незвично міцну марихуану, то можете відчути тривогу, паніку, замішання. У вас може виникнути марення або галюцинації.

Багато хто вважає марихуану відносно безпечним наркотиком. Але дослідження доводять, що довгострокове вживання веде до втрати контролю над використанням і може привести до звикання. Паління марихуани збільшує ризик серцевих захворювань і ракових пухлин, таких як рак легенів, а також негативно позначитися на дітородній функції. Якщо у людини вже є якась прихована проблема з розумовим здоров’ям, марихуана може спровокувати шизофренію. У Ірландії другою після алкоголю речовиною, виявлюваною в крові нетверезих водіїв, є саме марихуана.

Екстазі або “колеса”

Екстазі виготовляють в сумнівних підпільних лабораторіях в деяких європейських країнах. В основному, екстазі продаються в пігулках з різними логотипами або візерунками. Іноді пігулки екстазі можуть містити інші наркотики або речовини.

Дія: від екстазі ви можете відчути себе бадьоріше і налаштуватися на одну хвилю зі всім, що вас оточує. Виникає відчуття щастя, спокою і теплі почуття до оточення. У вас звідкись береться енергія, і ви можете довго танцювати.

Але екстазі може викликати підвищене серцебиття, температуру і кров’яний тиск. Інші зміни у фізичному стані включають м’язові болі, запаморочення, зчеплення щелеп. Доволі часто виникає надмірне потовиділення, прискорене серцебиття і тремтіння в усьому тілі. Може настати зневоднення, дезорієнтація і втома.

Дослідження вже показують, що ті, хто регулярно вживає екстазі у вихідні, в середині тижня випробовує найсильніший спад, коли вони цілими днями відчувають втому і депресію. Від екстазі помирають досить рідко, частіше з-за викликаних цим наркотиком серцевих нападів, інфарктів або нападів астми.

“Гарик”, “Гера”, “Похмурий”

Один з найстрашніших для вашої ЦНС наркотик – героїн, його ще називають “Гарик”, “Гера”, “Похмурий”. Героїн виготовляють з морфіну, одного з наркотиків, що отримується з опійного маку. Його можуть вводити у вигляді ін’єкції і палити, що називають ‘гонитвою за Гориничем’.

Після уколу героїну настає швидкий прилив радісного збудження, а за ним йде умиротворений, мрійливий стан. Вам тепло, спокійно, дрімотно. Біль, агресія і сексуальний потяг знижуються. Побічні ефекти героїну та інших опіатів (таких, як морфін і метадон) включає порушення дихальної функції.

При цьому, найбільша небезпека таїться в передозуванні саме від ін’єкційного використання наркотику. Те, що продають на вулицях під виглядом героїну, може містити інші наркотичні речовини, або навіть цукор, борошно або тальк. Ці речовини на перший погляд нешкідливі, але при введенні в кров у вигляді ін’єкції, вони можуть завдати величезної шкоди вашому тілу, викликавши утворення тромбів, нариви або гангрену.

Через чужий шприц можна заразитися ВІЛ і гепатитом В і С. Регулярне вживання героїну призводить до залежності. Метадон використовується для замісного лікування героїнової залежності. Він має вигляд зеленої рідини, яку п’ють раз на день, щоб позбавитися від тяги до героїну. Найбільший ризик використання метадону — це усього-на-всього смерть від передозування.

Кокс, кокос, сніг

Найулюбленіший наркотик молоді — кокаїн: кокс, кокос, сніг. Він має вид білого порошку, який отримують з листя коки — рослини, що росте в основному в Південній Америці. Його зазвичай вживають, втягуючи порошок через ніздрі.

«Крек» є не окремою наркотичною речовиною, а сильнішою формою кокаїну, що легше викликає звикання. Крек в основному палять. Кокаїн є потужним стимулятором. Він загострює почуття, викликає прилив енергії, при цьому пригнічує відчуття голоду або спраги. Ефект триває до 20 хвилин. Паління кокаїну у вигляді крека викликає короткочасний, але сильніший «кайф».

Побічні ефекти: завдяки потужній дії кокаїну, у вас виникає тяга. У великих дозах кокаїн викликає почуття виснаженості, занепокоєння, пригніченості, а іноді агресивність. Вдихання кокаїну може спричинити безповоротні ушкодження слизової оболонки носа.

Нещодавно мій знайомий пластичний хірург скаржився на те, що зараз тренд вже не на пружні груди, а на здоровий ніс: до нього звертаються молоді дівчата років 16-18 з проханням зробити штучну перегородку носа, оскільки їх рідна від постійного вживання кокаїну стала настільки м’яка, що навіть западає ніс.

Кокаїн також може завдати шкоди серцю і легеням, а у великих дозах може призвести до смерті від серцевого нападу або утворення тромбів. Одночасне вживання кокаїну і алкоголю підвищує ризик серцевого нападу і смерті. Поїдання кокаїну може пошкодити тканини шлунка.

Депресія, яка настає після «кайфу», може бути настільки сильною, що призведе до спроб самогубства. При тривалому або надмірному вживанні, виникає занепокоєння, безсонням і втрата ваги. У деяких розвиваються психози зі схильністю до насильства. Сильна тяга до кокаїну, особливо до «креку», викликає бажання постійно приймати наркотик.

Гриби

І нарешті, мої улюбленці – гриби. Йдеться про гриби галюциногенів, що ростуть в дикій природі. Їх їдять сирими, готують або роблять з них чай. Дія диво-грибів схожа на ЛСД, тільки ефект м’якший і менш тривалий.

Так само, як і у випадку з ЛСД, ваша подорож у світ фентезі може виявитися поганою і такою, що лякає: ви можете побачити Сплячу Красуню, а можете тікати по підвіконню сімнадцятого поверху від дракона. Так само високий ризик того, що помилково ви можете з’їсти отруйний гриб, прийнявши його за диво-гриб.

Коли професійні грибоїди збираються разом, в них існують певні правила. Наприклад, вони обов’язково зачиняють квартиру де вживають гриби, щоб жоден грибоїд не вийшов з квартири під час впливу галюцинацій та отримання своєї примари. Обов’язково один з компанії не вживає грибів на випадок, коли буде необхідно викликати швидку або забрати ніж з рук одного з грибоїдів, бо невідомо що людині примариться і до чого його доведе фантазія.

Замість висновків

Не забувайте, що наркотики ламають не тільки долю людини, яка їх вживає, а й оточуючих: розпадаються сім’ї та колективи. Знаю декілька колишніх наркоманів, які усе ж таки змогли зістрибнути з голки. Заміну наркотикам вони знайшли у спорті. Один, навіть, став видатним тренером з кросфіту.

Тренд на своє спортивне тіло, яке випромінює здоров’я — буде завжди у попиті та коштуватиме значно дешевше ніж наркотики. Здорове спортивне тіло — це вклад і в майбутнє здорове покоління.

__________

Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».