Принцип «єдиного вікна» на митниці може стати обов’язковим


Застосування принципу «єдиного вікна» на українських митницях буде вдосконалено та стане обов’язковим з 1 лютого 2018 року.

Як інформує прес-служба Міністерства фінансів України, відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України підготував Мінфін та винесе його на розгляд Уряду наступного тижня.

Проект Постанови передбачає низку змін до функціонування інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна». Зокрема, тепер поширення дії «єдиного вікна» буде на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (наразі це тільки імпорт та експорт), а також на переміщення товарів за періодичними митними деклараціями та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних (наразі тільки на обмежене коло митних декларацій при імпорті та експорті).

Серед важливих нововведень також:

  • зменшення кількості сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які наявні в попередній декларації;
  • скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів з 24 до 12 робочих годин (наразі контролюючий орган може призначати фізичний контроль товарів на 3-й день з моменту звернення);
  • зменшення граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24-х до 4-х годин;
  • введення нового варіанту відповіді контролюючого органу «товар не підлягає контролю», оскільки існують випадки, коли заявники помилково звертаються в єдине вікно провести відповідний контроль, але товар не є об’єктом такого контролю.

Також Мінфін запровадить у контролюючих органах проведення щомісячного моніторингу застосування «єдиного вікна» і започатковує практику проведення семінарів у регіонах України, де будуть вивчатися проблемні питання у роботі механізму «єдиного вікна».

Обов’язкове застосування Порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року поставить в рівні умови бізнес, який користується і не користується системою, забезпечить проведення державних контролів не «на папері», а насправді, і надасть змогу оцінити роботу усіх задіяних в процесі державних органів і митниці в частині часу виконання відповідних формальностей, – йдеться у повідомлені.