Підбірка книг з IT права


Розвиток інформаційних технологій неминуче призводить до розвитку галузі, яка регулює правовідносини у цій сфері, виносячи ІТ право на передові позиції.

Наша добірка із 9 посібників буде корисною як тим, хто давно практикує у даній галузі, так і тим, хто цікавиться нею та бажає розвивати свої знання, вивчаючи загальну теорію та досліджуючи окремі практичні питання.

1. ІТ-право: теорія та практика

У посібнику викладаються основи правового регулювання інформаційно-комунікативних відносин та забезпечення інформаційної безпеки у сфері ІТ, характеризуються особливості суб’єктів та об’єктів відносин у цій сфери, віртуальна власність, електронна комерція, технології блокчейн і смартконтракти, стартапи і соціальні мережі у контексті проблем їхнього правового регулювання та інші питання впорядкування ІТ-сфери.

Призначена для студентів та аспірантів юридичних спеціальностей, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів юридичного профілю, практикуючих правознавців.

Може бути корисним усім, хто цікавиться проблемами «ІТ-права» та інформаційної безпеки.

2. IT-сфера в Україні. Законодавство. Судова практика. Коментар

Збірник вперше в Україні містить перелік нормативно-правових актів, які регулюють відносини у ІТ-сфері та діяльності ІТ-компаній.

У ньому наведено коментарі до основних проблемних питань у сфері ІТ-права.

Також розміщено матеріали судової практики та розглянуто кейси з проблемних питань ІТ-відносин.

Видання розраховане на студентів, які навчаються за спеціальністю «Право» та «Інформаційні технології», а також юристів, які поєднують практичну діяльність з обслуговуванням та захистом інтересів у ІТ-сфері.

3. Правочини та їх недійсність в інформаційному суспільстві: теорія та практика

Монографія присвячена комплексному аналізу категорії правочину та наслідків його недійсності в умовах формування інформаційного суспільства.

Досліджується вплив інформаційних технологій (Інтернету, блокчейну, смарт-контрактів тощо) на розуміння сутності правочину, визначення підстав та наслідків його недійсності.

Розрахована на наукових та науково-педагогічних працівників, аспірантів, здобувачів вищої юридичної освіти, всіх, кого цікавить проблематика правочинів та їх недійсності в сучасних умовах.

4. Актуальні проблеми цивілістики у цифрову добу

У монографії досліджуються актуальні проблеми, що виникають у зв’язку із інтенсивним розвитком інформаційних технологій та ІТ-права, призначеного забезпечити регулювання відносин у сфері ІТ.

Досліджені категорії інформаційного суспільства та ІТ-права. Аналізуються особливості правового регулювання окремих видів суспільних відносин у ІТ-сфері, зокрема, відносин власності, договірних відносин, проблеми Інтернету речей та штучного інтелекту, піратства в Інтернеті, проблеми авторського права у цифрову добу та ін.

Призначена для науковців, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, аспірантів, студентів юридичних спеціальностей, практикуючих правознавців. Може бути корисною усім, хто цікавиться проблемами ІТ-права.

5. Актуальні проблеми цивілістики у цифрову добу: онлайнові соціальні мережі

У монографії досліджуються актуальні проблеми, що виникають у зв’язку з інтенсивним розвитком інформаційних технологій, ІТ-права, призначеного забезпечити регулювання відносин в ІТ-сфері, та соціальних мереж. Аналізуються особливості правового регулювання соціальних мереж, зокрема концептуальні питання правового регулювання відносин у онлайнових соціальних мережах, правочинів, акаунтів, реклами, захисту персональних даних, блокування, фільтрації та видалення контенту в соціальних мережах, цивільної та кримінальної відповідальності при користуванні соціальними мережами.

Монографія розрахована на наукових та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ, студентів юридичного напряму, практичних працівників судових, правоохоронних, правозастосовних органів, а також усіх, хто цікавиться проблемами ІТ-права та соціальними мережами.

6. ІТ-право: сутність та поняття

У монографії з позицій цивілізаційного та концептного підходів досліджується феномен «ІТ-права», котрий останнім часом привертає усе більше уваги вітчизняних правознавців. З метою характеристики його, як концепту, ІТ-право розглядається у системі правових концептів, категорій та суспільних звязків.

Призначена для науковців, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, аспірантів, студентів юридичних спеціальностей, практикуючих правознавців.

7. ІТ-право та інформаційна безпека

У монографії досліджуються категорії «ІТ-право», «інформаційна безпека», розглядаються взаємозв’язки та взаємодія між цими категоріями. Аналізується теоретичне підґрунтя визначення взаємозв’язку інформаційної безпеки та ІТ-права та конкретика взаємин «ІТ-права» та «інформаційної безпеки».

Призначена для науковців, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, аспірантів, студентів юридичних спеціальностей, практикуючих правознавців. Може бути корисною усім, хто цікавиться проблемами «ІТ-права».

8. Протидія злочинам у сфері використання інформаційних технологій

У запропонованому інтегрованому посібнику розкрито питання кримінально‐правової кваліфікації та криміналістичного забезпечення досудового розслідування  «комп’ютерних»  злочинів. Інтегрований посібник – це інформаційний простір, який створено з використанням сучасних технологій навчання та професійного спілкування.

Він являє  собою цікаву книжку, що складається з текстового матеріалу та доступних за допомогою інтернет‐інформаційних ресурсів додаткових даних,  судової практики, відеокоментарів, презентацій, тестувань, форумів для спілкування. До складу авторського колективу ввійшли представники науки, практики та виробництва.

Посібник розрахований на науковців, викладачів, здобувачів вищої юридичної освіти, а також практичних працівників правоохоронних органів.

9. Електронні докази в цивільному процесі

У монографії вивчається правова природа електронних доказів у цивільному судочинстві та їх місце у структурі засобів доказування.

Здійснено аналіз чинного процесуального законодавства, що врегульовує правовий режим електронних доказів, особливості процедури їх подання, дослідження та оцінки.

Проаналізовано судову практику використання електронних доказів при розгляді цивільних справ та проведено порівняльно-правове дослідження регламентації електронних доказів у законодавстві окремих країн.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практиків.