Суд Бразилії зобов’язав президента Болсонару виплатити компенсацію журналістці за наклеп


Бразильський суд зобовʼязав президента Жаїра Болсонару виплатити компенсацію журналістці за принизливі коментарі на її адресу.

Минулого року лідер держави припустив і натякнув, що репортерка Патрісія Кампос Мелло пропонувала секс інформатору, який розповів би їй негативну інформацію про нього.

Про це повідомляє BBC.

Суддя визнав, що висловлювання Болсонару завдали шкоди честі журналіста. Президент повинен виплатити їй $3 500 як компенсацію за завдану шкоду. Він може оскаржити рішення. Бразильські репортери назвали це перемогою для всіх жінок.

Свою заяву Болсонару зробив у лютому 2020 року. Тоді президент сказав, що журналістка хотіла отримати сенсацію «за будь-яку ціну» та натякнув на сексуальний контекст. До цього Кампос Мелло написала кілька розслідувань про організацію, яка зводила наклепи на опонентів Болсонару під час його президентської кампанії 2018 року.

У січні Кампос Мелло виграла майже ідентичну справу проти сина президента Едуардо. У травні минулого року він припустив, що репортерка «намагалася спокусити» інформатора, який критикує його батька. Тоді суддя заявив, що коментарі є посяганням на честь журналіста, і зобовʼязав сина Болсонару виплатити їй $5 400 компенсації.

BBC зазначає, що у президента ворожі відносини із журналістами, адже ті постійно критикують його адміністрацію.

Джерело: BBC, babel.ua

Фото: Pexels