Нові нюанси декларування: робота за сумісництвом, податкова знижка та інша посада


НАЗК роз’яснило низку нових нюансів декларування. Зокрема, щодо роботи за сумісництвом, податкової знижки та інших посад.

Робота за сумісництвом декларується, навіть якщо станом на 31 грудня вона вже не виконувалась.

Якщо у звітному періоді Ви займали посаду або здійснювали упродовж будь-якого часу роботу за сумісництвом і при цьому на останній день звітного періоду Ви таку посаду не займаєте (роботу не здійснюєте), все одно така посада (робота) має бути відображена в декларації.

Відомості про посаду чи роботу за сумісництвом зазначаються незалежно від того, чи була вона оплачуваною.

Декларувати роботу за сумісництвом членів сім’ї не потрібно.

Як заповнити декларацію, якщо посада суб’єкта декларування не є основною?

Наприклад, Ви є депутатом місцевої ради, який не працює в раді на постійній основі, членом наглядової ради державного чи комунального підприємства.

У розділі 2.1 декларації треба зазначити посаду, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію (наприклад, посаду депутата місцевої ради чи члена наглядової ради). Те саме стосується кандидатів на такі посади.

Якщо Ви займаєте 2 посади, які обидві пов’язані з декларуванням, і при цьому одна з них віднесена до посад осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то в розділі 2.1 вказуєте саме цю посаду.

У разі, якщо жодна з посад не віднесена до посад осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то вказуєте ту посаду, яка є основним місцем роботи, а в дужках – іншу займану посаду.

Кошти, повернуті як податкова знижка за навчання дитини, не вважаються доходом.

До нас на «гарячу лінію» надійшло багато запитань, чи потрібно вказувати в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації суму коштів, повернутих з податку на доходи фізичних осіб за навчання дитини.

Зазначаємо, що податкова знижка, нарахована та виплачена відповідно до ст. 166 Податкового кодексу, не вважається доходом для цілей декларування та не зазначається у розділі 11 декларації.

Фото: sud.ua