Казка-притча про необхідність декларування коштів


Початок історії Олешки Поповича

Колись давним-давно, коли Київська Русь цвіла своєю величчю, у місті Пирятин, що на Полтавщині, на світ з’явився хлопчина — Олешко Попович. Різнобарвні степи колисалися під тяжістю та величністю минулих подвигів, які здійснював цей легендарний український богатир.

З півночі до південного краю України летіли легенди про його дужість і сміливість, а кожен молодий козак мріяв бути схожим на цього справжнього героя.

Уперше Олешко, як його звали в дружньому колі, вступив на стежини козацьких подвигів ще в дитинстві. Та із часом він став справжнім захисником своєї рідної землі та людей. Його героїчні подвиги вбивства чудовиськ, рятування княжих доньок і боротьба зі злісними ворогами поклали початок легендам про Олешка Поповича.

Поганий юрист — гірше ніж Змій Горинич

Усі ці вчинки принесли йому винагороду — славу та кошти від царів, знатних людей і подяки від народу. Однак, Олешко мав свого радника, юриста на ім’я Максим.

Максим був розумним чоловіком, але занадто хитрим. Він завжди шукав способи як обійти закони, і коли Олешко одержував нагороди та дарунки за свої подвиги, Максим радив йому ховати ці кошти від податків «під матрац» та в заморські компанії.

Олешко, — казав Максим, — тобі краще створити LTD в Тридесятому царстві з менш суворими законами та зберігати кошти там, жоден казначей не дізнається про твої статки й ми уникнемо сплати податків!

Тож, Олешко послухав свого радника і вклав частину коштів у власну заморську компанію, а іншу частину зберігав під матрацом у золотих гривнях (хоч спати на них було зовсім не м’яко). Звісно, Олешко та Максим не мали жодних документів про походження чи оподаткування коштів, а також не декларували їх.

Перепони на шляху до здійснення мрії Олешки, або як Олешко потрапив у «царство податків»

Але час летів, як стрибок козацького коня, й Олешко Попович вирішив завершити свою богатирську кар’єру та почати нове життя в затишному будинку із жінкою свого серця. Він підшукав собі віллу в Тридесятому царстві, де море блакитне й сонце світить яскраво, та розпочав процес її купівлі-продажу.

Однак, тут почалися проблеми… Суворий Нотаріус Тридесятого царства, вимагав від Олешки законні докази того, звідки в нього такі великі кошти та чи сплачував він із них податки. Без цього купити віллу та здійснити свою довгоочікувану покупку Олешко просто не міг. Тоді збентежений Богатир звернувся до Максима за порадою, однак останній запанікував та сказав йому шукати вихід самостійно, адже це не він кров’ю та потом заробляв дані кошти.

Богатир Закону: Як Олешко долав податкові випробування

Олешко відчайдушно шукав рішення проблеми та звернувся до мудрого старця-економіста, який жив у сусідньому селі. Старець розповів йому, що навіть героям та богатирям слід дбати про законність своїх доходів. Він розповів про важливість декларування доходів та виконання податкових обов’язків.

Послухавши пораду старця, Олешко Попович повернувся до ТОВ «БОГАТИРІ ЗАКОНУ», консультанти якого ретельно проаналізували його випадок та розповіли про правила і процедури оподаткування/декларування коштів.

Виявилося, що існують спеціальні механізми для декларування доходів, які дозволяють відстежувати їх походження та сплачувати відповідні податки.

З допомогою юристів, Олешко створив ТОВ «Герой України», яка офіційно зареєструвала всі його доходи та сплатила всі необхідні з них податки. Після чого, герой отримав від скарбника всі необхідні документи, пред’явив їх нотаріусу Тридесятого царства та впевнено завершив правочин щодо купівлі-продажу омріяної вілли.

Фінансова мудрість героя: Декларуйте та сплачуйте, бо закон — ваш захисник, а не ворог!

Олешко Попович став прикладом того, що навіть героям слід дотримуватися закону та сплачувати податки. Часи Київської Русі вже давно пройшли, тож правила щодо оподаткування, декларування, протидії відмивання коштів стали ще суворішими.

Наразі навіть маючи мільйони доларів, ви не зможете купити нерухомість десь в Іспанії чи на Кіпрі, не надавши підтвердження сплати податків із даних коштів та законності їх походження.

Таким чином, правильне фінансове управління і дотримання закону допомагають уникнути неприємностей у майбутньому, зберегти ваше майно та ділову репутацію.

Декларуйте свої доходи та сплачуйте податки, навіть якщо це здається складним або неприємним. Якщо ви найманий працівник, то обов’язково слідкуйте за тим, аби ваш роботодавець сплачував податки за вас вчасно та в повному обсязі. Також проаналізуйте, чи не здійснюєте ви часом діяльність, що потребує спеціального дозволу чи ліцензії.

Про отримання дозволів та ліцензій, а також правильну реєстрацію компаній за кордоном і їх подальше обслуговування, більш детально вам розкажуть працівники Lextensio під час консультації.


📌 Авторки:

  • Сварич Анастасія, CEO Lextensio;
  • Ольга Ярмолюк Middle Business Development Mananager Lextensio.