Не роботою єдиною або Куди поїхати в Україні восени


Якщо вам не пощастило і ваша відпустка випала на осінь, або ж ви думаєте, що восени не варто вибиратись нікуди окрім роботи, – ми спішимо вас здивувати і представляємо вашій увазі 10 цікавих місць, після відвідування яких від вашої нудьги не залишиться й сліду.

За вікном ще прекрасна погода, на карті чимало цікавих маршрутів, а незабаром аж три вихідні дні, — думаю, ви розумієте, що пора збирати валізи та купувати квитки.

1. Кінбурнська коса

Де: с.Покровське, Очаківський район, Миколаївська область

Кінбурнська коса завдяки своєму розташуванню — з одного боку вона омивається морською водою, з іншого — прісними водами Дніпра, має свій неповторний мікроклімат. Також це є місцем масової зимівлі лебедів, мартинів, куликівта інших птахів, а тому ця зона є заповідною та охороняється законом. Добратися до цього місця не так вже й просто, перш за все через бездоріжжя, проте приїхати сюди варто як заради історичної цінності цієї території, так і для того, щоб насолодитись безлюдною гармонією природи та внутрішнім відчуттям умиротворення, яке викличе у вас побачений пейзаж.

2. Оптимістична печена

Де: поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області.

Це гіпсова печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні, а ще вона занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової у США) за довжиною серед печер світу. Це складний за будовою лабіринт гротів, галерей та ходів, що мають різну форму та розміри. У верхній частині 20-метрового пласту гіпс має темно-бурий колір, у нижній – жовтувато-сірий. Освітлення, яке повсюди розташоване в кам’яниці додає їй магічного вигляду, зачарує навіть вибагливих мандрівників.

3. Тараканівський форт

Де: поблизу села Тараканів Дубенського району Рівненської області.

Тараканівський форт важко назвати фортецею чи замком. Своїм зовнішнім виглядом він нагадує скоріше частину оборонної споруди, яка залишилась українцям після третього поділу Польщі в кінці XVIII століття.

Споруди дуже красиві, навіть загадкові, проте не забувайте дивитись під ноги, оскільки можна потрапити в глибокі ями та пастки. Також варто взяти з собою теплий одяг: в підземних тунелях дуже сиро.

4. Олешківські піски

Де: за 30 км на схід від міста Херсон у Цюрупинському районі.

Олешківські піски – не тільки природне диво України, а й найбільша пустеля Європи (деякі науковці щоправда виділяють їх як другий піщаний масив у цій частині континенту). Пустелю умовно поділяють на 7 арен, кожна з яких відрізняється природними та кліматичними особливостями. Як і всі пустелі, вона складається з чисельних барханів заввишки близько 5 м (окремі сягають висоти 20 м), що пересуваються завдяки дії вітру. Влітку температура піску сягає 75°C, крім того тут рідко йдуть дощі, а іноді трапляються навіть піщані бурі.

5. Лумшори

Де: село Перечинського району Закарпатської області.

Хоч населений пункт не надто великий, але доволі поширений серед туристів, та й не дивно, бо подивитись тут справді є на що. У Лумшорах аж 5 водоспадів і усі вони розташовані на річці Туричці. Побачити і знайти їх дуже легко – дорога весь час іде паралельно до річки, а іноді і понад нею, тому водоспади можна буквально почути.

Проте основна мета відвідати це місце – славнозвісні Лумшорські чани – своєрідна сауна під відкритим небом. Об’єм такого чану – 1000 л, під ним горить вогонь, який нагріває спеціальну мінеральну воду до +40-45 градусів за Цельсієм. Такі процедури покращують роботу нервової системи та опорно-рухового апарату. Радять чергувати такі заходи з контрастними купаннями в гірській річці. За один раз в чан може поміститись близько семи людей.

А неподалік від цього села, якщо піднятися в гори (12 км) є Полонина Руна, з якої відкривається чудовий краєвид на місцеві красоти.

6. Замок Шенборн

Де: між містами Мукачево та Свалява, в селищі Карпати.

Навіть залізнична станція тут схожа на мініатюрний замок, а у розкішному парку по-справжньому казково. Все починалося у 1840-му з дерев’яної хатинки, куди графи Шенборни навідувалися під час полювання. В 1890 році для Шенборнів звели мурований замок, за яким можна вивчати календар: 365 вікон, 52 кімнати, 12 входів.

Спочатку з-за крон дерев з’являється висока башта, прикрашена годинником та родинними гербами, далі перед вами відкривається доглянуте подвір’я з акуратно підстриженими зеленими насадженнями. Всередині можна помилуватися вітражами в каплиці, камінною залою, старими дерев’яними сходами, які охороняє геральдичний лев біля їх підніжжя. На стелі люстра: жіноча фігурка, зроблена з оленячих рогів, – красиво тут як зовні, так і всередині хоромів.

7. Колочава

Де: с.Колочава, Міжгірський район, Закарпатська область

Колочава — одне з найбільш мальовничих сіл Закарпаття, що знаходиться на території Національного природного парку «Синевир», в гірській долині між полонинами Стримбою, Дарвайкою, Барвінком, Красною і Ружею, а річки Сухар і Колочавка, додають цій місцевості ще більше чарівності та романтики. Колочава славиться своїми музеями та пам’ятниками: всього тут налічується 10 музеїв, деякі з яких є унікальними, і близько 20-ти пам’ятників. Також ходять легенди про Миколу Шугая, такого собі українського Робін Гуда, — розбійника, що грабував багатих та допомагав бідним.

8. Національне Свято Шоколаду

Коли і де: 10-15 жовтня м. Львів

Національне Свято Шоколаду — це всеукраїнська подія, яка збирає кращі солодкі бренди і виробників шоколаду ручної роботи України.

Під час Свята кращі виробники шоколаду України представляють найсмачнішу свою продукцію. Крім того, кожен гість має можливість спробувати оригінальні шоколадні напої, купити «шоколадні» сувеніри та взяти участь в різноманітних майстер-класах від найкращих шоколатьє.

9. Свято сиру і вина

Коли і де: 19-21 жовтня у Палаці Потоцьких (м. Львів)

Свято сиру і вина у Львові є гарною нагодою більше довідатись про культуру сироваріння та традиції виноробства у Львові, відвідати ярмарок, забави, конкурси, концерти музичних колективів та безумовно скуштувати доброго сиру та хорошого вина.  Протягом трьох днів свята пройде ярмарок сирів та вин, різноманітні кулінарні майстер-класи, працюватиме арт-майстерня.

10. Фестиваль молодого вина «Закарпатське божоле»

Коли і де: 15-18 листопада, м. Ужгород, Закарпатська обл.

Свято молодого вина «Закарпатське Божоле» вже стало традиційним на Закарпатті. Виникло ж воно у Франції ще в XIX столітті. На ужгородському фестивалі зібрані найкращі зразки напою від іменитих виноробів зі всього Закарпаття. Окрім безпосередньої дегустації, на відвідувачів чекають «винні лотереї» та розіграші, народне визначення найкращого винороба, частування стравами французької кухні: смаженими каштанами та французьким супом з цибулею, а ще ярмарок меду та різноманітної продукції бджільництва. Разом з фольклорними колективами можна заспівати запальні закарпатські пісні, а за бажання і станцювати народні танці. Не менш цікаво дізнатися і про давню історію та традиції закарпатського виноробства.

За матеріалами: Digest