На роботу після свят: як повернутися в стрій


В перший робочий день особливо важко: тілом ви наче в офісі, але бажання працювати не приходить. Як зробити перехід до трудових буднів плавним та уникнути перенавантаження?

Рясні застілля в колі родичів та довгі посиденьки з друзями відбивають будь-яке бажання працювати у перший робочий день. На столі — гора документів, з якими потрібно терміново розібратися, в електронній скриньці — пара сотень повідомлень, а в календар вже занесено кілька важливих нарад і зустрічей.

Розповідаємо, як увійти в робочий ритм після довгих вихідних, не згадуючи при цьому щохвилини про весело проведені дні.

Безкоштовне стокове фото на тему «віддалена робота, всередині, думати»

Підготуйте ґрунт

Налаштуватися на робочий лад допоможе список завдань, які необхідно вирішити в перші дні після свят. Так буде простіше не хапатися за все відразу та не впадати в зневіру від «купи справ», яка навалилася і яку, здається, що не розгребти.

«До повернення на роботу краще готуватися заздалегідь», — радить експерт по психології праці Штефан Поппельройтер (Stefan Poppelreuter) з консалтингової компанії TÜV Rheinland.

В останні дні відпустки варто перевірити свою електронну скриньку. Таким чином, ви вже будете мати приблизне уявлення про те, що вас чекає в офісі. Так ви допоможете собі психологічно налаштуватися на початок робочих буднів.

Тим, хто проводить свята на лижному курорті або екзотичному острові під пальмами, рекомендується повернутися додому на 1-2 дні раніше, щоб мати можливість спокійно розпакувати валізи та побути вдома. Тактика «з корабля на бал» — тобто з літака в офіс — це лише непотрібний стрес.

Безкоштовне стокове фото на тему «великий план, глибина різкості, голи»

З почуттям, з розумом, з розстановкою

Найголовніше, на думку Штефана Поппельройтера, — зробити перехід від відпочинку до робочих буднів якомога більш плавним.

«Не варто відразу ж по приходу в офіс кидатися до столу і з головою занурюватися в роботу. Для початку пройдіться по кімнатах і привітайте колег, розкажіть їм про те, як пройшов відпустку, і обміняйтеся останніми новинами», — радить він.

Крім того, на перші дні після тривалого відпочинку краще не призначати важливих зустрічей та відряджень, а зайнятися простішими справами, наприклад, розібратися з накопиченою поштою.

«Електронні повідомлення для початку слід розсортувати: в одну теку перекласти ті листи, на які треба терміново відповісти, в іншу — ті, з якими можна трохи почекати. А мейли, які не уявляють особливої ​​важливості, краще взагалі відразу видалити», — говорить психолог.

Переходьте від простого до складного

Якщо ви проводили вихідні дуже емоційно та навіть не намагалися налаштовуватися на робочий лад, то в перші робочі дні не беріться за складні завдання, підвищуйте навантаження поступово, не накидається на всі завдання відразу, особливо на складні та трудомісткі.

Безкоштовне стокове фото на тему «gautama buddha, абстрактний, Азія»

Скажіть «Ні» багатозадачності

Поширена помилка, за словами консультанта-психолога Штефана Поппельройтера, полягає ще й у тому, що багато співробітників після повернення в офіс намагаються займатися всіма справами відразу.

«Повернувшись на роботу, людина відразу призначає кілька зустрічей та хоче швидше дізнатися, як просуваються його проєкти. Важливо визначити для себе пріоритети й вирішити, що зробити спочатку, а що відкласти на потім», — попереджає він.

Не ночуйте в офісі

Якщо у вас є звичка засиджуватися в офісі допізна, краще відмовитися від неї хоча б в перші дні після вихідних/відпустки.

Всі справи все одно переробити не вдасться, а з незвички перенапруження може швидко перерости в хронічну втому. При змінному графіку краще зробити перший робочий день на пару годин коротше, радять експерти з німецької каси медичного страхування Techniker Krankenkasse.

Безкоштовне стокове фото на тему «copy space, активний, активний одяг»

Не відкладайте корисне до вихідних

Постарайтеся зберегти хороші звички, які ви набули під час відпочинку, і після повернення до трудових буднів.

З післясвятковим синдромом допомагають впоратися контрастний душ, зарядка, піші прогулянки, медитація — ці практики щодня відновлюють сили та енергію.

«Наприклад, якщо у відпустці ви регулярно займалися спортом або гуляли на свіжому повітрі, то неодмінно постарайтеся знайти для цього час і після виходу на роботу», — каже експерт з психології праці Штефан Поппельройтер.

Дуже важливо усвідомлено приділяти час цих справах, а не відкладати їх до наступних вихідних, тоді й робочі будні будуть більш приємними.

Те саме можна сказати й про харчування. Якщо у вільні дні ви з насолодою пили зелений чай, їли фрукти та овочі, то нічого не заважає вам продовжити цю традицію і в офісі. Це набагато корисніше для здоров’я, ніж без кінця пити каву і перекушувати шоколадками.

Джерело: wonderzine.com, dw.com, proforientator, work.ua

Фото: Pexels