Мовчання — золото: 5 ситуацій, в яких краще промовчати
Знайти влучні слова в спорі чи переговорах не завжди вдається одразу. В таких ситуаціях виникає ризик того, що ми випалимо зайве: грубість чи образу, ненароком розповімо секрет, чи намагаємось зачепити за найбільш болюче. Так, не вміючи вчасно замовкнути, ми роздаємо обіцянки, які не можемо виконати, псуємо стосунки з друзями чи колегами, вступаємо в дебати, які не мають сенсу.
Ось 5 ситуацій, коли мовчання — ваша козирна карта, яку саме в такі моменти варто розігрувати не задумуючись:
1. Коли вас хочуть зачепити
Якщо твої противники перейшли на особисті образи, будь впевнена — твоя перемога не за горами.
Образи свідчать про те, що у вашого опонента закінчились докази у спорі і тому він хоче спровокувати вас, викликати сильні емоції, спричинити ситуацію, коли ви можете оступитись, тому що складно слідкувати за словами і діями, втрачаючи розсуд.
Якщо така поведінка проявляється під час дискусії, навіть володіючи достатніми фактами зі своєї сторони, вам навряд чи вдасться переконати іншу сторону. Люди, які опускаються до образ і нецензурної лексики — не найкращі союзники в пошуку істини.
2. Коли у вас немає повної інформації
Думаю, і вам траплялось сперечатись з людьми, які оперують чутками та здогадками, при відсутності повної інформації про предмет суперечки. Людина, яка вступає в спір і висловлює свою думку без підтвердження достовірної інформації, може здобути не найкращу репутацію в суспільстві. Якщо ви не розбираєтесь в предметі розмови — краще промовчіть і послухайте. Можете, зрештою, задавати питання, щоб краще розібратись.
3. Коли емоції беруть верх
Обіцянки, дані в шторм, швидко забуваються в гарну погоду. — Вільям Шекспір
Ця фраза влучно ілюструє людей, які дали обіцянки під впливом емоцій. Але ж охолонувши та ще раз обдумавши ситуацію, б’ємось об заклад, ви б вчинили зовсім по-іншому в половині випадків. Втім, за свої слова потрібно нести відповідальність і підкріплювати їх справою. Але ж можна було обійтися і без цього.
Якщо ви помічаєте, як під час суперечки, вас переповнюють емоції: радість, злість, злоба, ревність тощо, краще попросіть повернутись до цієї розмови пізніше — вам обом не завадить обдумати почуту інформацію та зробити правильні висновки не з гарячим серцем, але з холодним розумом.
4. Коли хтось хоче обговорити плітки
Обговорюючи людей за їх спиною, поливаючи їх брудом, ви навряд чи завоюєте собі хорошу репутацію. Не витрачайте свого часу на нікчемні плітки, а краще припиніть цю розмову своїм багатозначним мовчанням або запропонуйте іншу тему для розмови.
5. Коли краще діяти, ніж говорити
Буває справа й зовсім мізерна, і на її виконання може піти не більше 5 хвилин. Ви ж використовуєте їх на те, щоб обговорити питання, дати комусь прочухана чи зав’язати непотрібний спір, зіпсувавши настрій собі й комусь. Зайва полеміка забирає дорогоцінний час і не приносить користі. Ті, хто часто вважає за краще багаторазово обговорювати проблему, скаржачись на неї, швидше за все просто бояться брати на себе відповідальність і вирішувати питання, натомість шукають шляхи виходу з ситуації, що склалася.