Майстер пера: навіщо юристи видають книги
Здається нелогічним, що юристи, які і без того мають надто насичений графік роботи, беруться за видавництво книг, яке також вимагає значних часових та матеріальних витрат.
Проте є доволі вагомі причини для вибору такого виду діяльності, які матеріальні, так і особисті рушії, а також правила, за яким автори обирають теми, та проекти, за які вони беруться з великим ентузіазмом, — про це ми й розповімо у матеріалі.
- Обмін досвідом та поширення інформації
Видавництво книг є свого роду інвестицією у розвиток юридичної науки, певної галузі права, передання практичного досвіду, порад автора. Це може бути і видання статей, яке написане у співавторстві певною юридичною компанією. Кожен автор обирає свою аудиторію, серед якої можуть бути як студенти, так і колеги чи юристи, які практикують в інших галузях права. Від цільової аудиторії, відповідно, залежатиме тематика та стиль написання.
- Підвищення лояльності наявних клієнтів та залучення нових
Книги, видані юристом, як і статті, написані ним у блозі чи на юридичному сайті, показують його обізнаність у певній темі, галузі права, у якій він практикує, а отже, підвищує лояльність клієнтів. Для останніх книга юриста може стати не тільки підтвердженням компетенції правознавця, але й джерелом корисної інформації та відповідей на запитання, що їх цікавлять. В той же час, видання може допомогти юристу заявити про себе та залучити нових клієнтів.
- Розвиток особистих якостей та розумових здібностей
Видання книги — це не тільки внесок в культуру та науку, але й інвестиція у себе самого. Адже навіть якщо автор добре обізнаний у темі, яку прагне висвітлити у книзі, йому потрібно ще й мати розвинуті аналітичні здібності, вміння доступно та чітко викладати матеріал, структурувати його. Уточнення певних суперечливих моментів, залучення до дискусії, висвітлення думок колег та інші прийоми, що можуть бути використані юристом-автором розвивають його як особистість та приводять до ще більшого розширення знань з тієї чи іншої тематики.
Чим керуються юристи при виборі теми та стилю написання книги?
При виборі, яку конкретно книгу автор хоче видати, він керується, звісно, насамперед дуже суб’єктивною і раціональною оцінкою, науковою та практичною цінністю, актуальністю і користю для юристів, чи іншої категорії читачів, яких він обрав своєю цільовою аудиторією.
Буває, що написання книги розпочинається як хобі, чи тому, що накопилось багато матеріалів, які, на думку юриста-автора, можна зібрати разом та створити повноцінний твір, а побачивши цінність своєї праці для читачів, популярність твору, він наважується на розвиток свого захоплення до більш масштабних праць та видань.
Які книги, написані юристами, варто прочитати?
- «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова», Філіп Сендс
- «Чому не вчать на юридичному факультеті: таємниці професійної майстерності юриста», В. Оробінський
- «Чому юристи повинні їсти банани», Саймон Тапмен
- «7 золотих правил юриста», А. Дудін
- «Записки адвоката», Д. П. Фіолевський
- «Юридична професія та освіта. Досвід США у порівняльній перспективі», В. Бігун
- «Записки адвоката», Діна Камінська
- «Листи до молодого юриста», А. Дершовіц
- «Сліпа зона правового конфлікту: про що не знають ті, хто хоче виграти суд», М. Божко
- «Не зарікайся!», В. Ажиппо
Іванна Мельничук