Майстер пера: навіщо юристи видають книги


Здається нелогічним, що юристи, які і без того мають надто насичений графік роботи, беруться за видавництво книг, яке також вимагає значних часових та матеріальних витрат.

Проте є доволі вагомі причини для вибору такого виду діяльності, які матеріальні, так і особисті рушії, а також правила, за яким автори обирають теми, та проекти, за які вони беруться з великим ентузіазмом, — про це ми й розповімо у матеріалі.

  1. Обмін досвідом та поширення інформації

Видавництво книг є свого роду інвестицією у розвиток юридичної науки, певної галузі права, передання практичного досвіду, порад автора. Це може бути і видання статей, яке написане у співавторстві певною юридичною компанією. Кожен автор обирає свою аудиторію, серед якої можуть бути як студенти, так і колеги чи юристи, які практикують в інших галузях права. Від цільової аудиторії, відповідно, залежатиме тематика та стиль написання.

  1. Підвищення лояльності наявних клієнтів та залучення нових

Книги, видані юристом, як і статті, написані ним у блозі чи на юридичному сайті, показують його обізнаність у певній темі, галузі права, у якій він практикує, а отже, підвищує лояльність клієнтів. Для останніх книга юриста може стати не тільки підтвердженням компетенції правознавця, але й джерелом корисної інформації та відповідей на запитання, що їх цікавлять. В той же час, видання може допомогти юристу заявити про себе та залучити нових клієнтів.

  1. Розвиток особистих якостей та розумових здібностей

Видання книги — це не тільки внесок в культуру та науку, але й інвестиція у себе самого. Адже навіть якщо автор добре обізнаний у темі, яку прагне висвітлити у книзі, йому потрібно ще й мати розвинуті аналітичні здібності, вміння доступно та чітко викладати матеріал, структурувати його. Уточнення певних суперечливих моментів, залучення до дискусії, висвітлення думок колег та інші прийоми, що можуть бути використані юристом-автором розвивають його як особистість та приводять до ще більшого розширення знань з тієї чи іншої тематики.

Чим керуються юристи при виборі теми та стилю написання книги?

При виборі, яку конкретно книгу автор хоче видати, він керується, звісно, насамперед дуже суб’єктивною і раціональною оцінкою, науковою та практичною цінністю, актуальністю і користю для юристів, чи іншої категорії читачів, яких він обрав своєю цільовою аудиторією.

Буває, що написання книги розпочинається як хобі, чи тому, що накопилось багато матеріалів, які, на думку юриста-автора, можна зібрати разом та створити повноцінний твір, а побачивши цінність своєї праці для читачів, популярність твору, він наважується на розвиток свого захоплення до більш масштабних праць та видань.

Які книги, написані юристами, варто прочитати?

  1. «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова», Філіп Сендс
  2. «Чому не вчать на юридичному факультеті: таємниці професійної майстерності юриста», В. Оробінський
  3. «Чому юристи повинні їсти банани», Саймон Тапмен
  4. «7 золотих правил юриста», А. Дудін
  5. «Записки адвоката», Д. П. Фіолевський
  6. «Юридична професія та освіта. Досвід США у порівняльній перспективі», В. Бігун
  7. «Записки адвоката», Діна Камінська
  8. «Листи до молодого юриста», А. Дершовіц
  9. «Сліпа зона правового конфлікту: про що не знають ті, хто хоче виграти суд», М. Божко
  10. «Не зарікайся!», В. Ажиппо

Іванна Мельничук