Кабмін дозволив не використовувати касові апарати ФОПам, які працюють у селах


Кабінет Міністрів звільнив від обов’язкового застосування касових апаратів тих підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості.

Таке рішення оприлюднила пресслужба уряду 23 грудня.

Однак рішення не стосується підприємців, які ведуть торгівлю підакцизними товарами, або які перевищують граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій — 167 розмірів мінімальної заробітної плати (1 085 500 гривень станом на кінець 2021 року).

Очільниця міністерства економіки Юлія Свириденко пояснює це рішення тим, що рівень доходів підприємців в селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. 

Вона переконана, що витрати на придбання касових апаратів стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу.

Ще однією з причин такого рішення Свириденко назвала нерівномірне покриття швидкісним інтернетом або його відсутність в селах.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року депутати ухвалили закони №128-IX та №129-IX для детінізації сфери торгівлі та послуг.

Ці закони запроваджують обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, які працюють у галузях торгівлі та харчування.

Також таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів — додатки на смартфонах, планшетах і комп’ютерах.

Не поширюються ці правила на I групу ФОП (це, наприклад, роздрібна торгівля на ринках), тих, хто працює у сфері виробництва, а не торгівлі, а також на тих, хто торгує винятково без готівки.

Після кількох відтермінувань, закон урешті набуде чинності з 1 січня 2022 року. З цього дня платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні мати касові апарати.

Джерело: kmu.gov.ua, hromadske

Фото: Pexels