Кабмін запустив платформу, на якій можна подати скаргу про домашнє насильство


Уряд запустив сайт державної «гарячої лінії» 15-47, на якому онлайн можна сповістити про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Про це повідомила пресслужба Офісу віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Там зазначили, що завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити чинний статус і хід розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

Крім того, на сайті можна отримати ключову інформацію про проблему домашнього насильства, зокрема щодо алгоритму протидії. Також доступна інтерактивна карта, що дозволяє отримати інформацію про кількість звернень, якi передали до органів виконавчої влади та кількості наданих консультацій жертвам домашнього насильства.

Зазначимо, урядова «гаряча лінія» 15-47 працює цілодобово. Вона опрацьовує та реєструє звернення щодо торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей або про загрозу вчинення такого насильства.

На «гарячій лінії» надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

Джерело: 1547.ukc.gov.ua, Hromadske

Фото: Pexels