Грузинська шахістка судитиметься з Netflix через серіал «Королівський гамбіт»


Легендарна грузинська шахістка, п’ятиразова чемпіонка світу Нона Гаприндашвілі подала до суду на американську компанію Netflix через популярний мінісеріал «Королівський гамбіт».

Шахістка вимагає від Netflix $ 5 млн як компенсацію за неправдиве висвітлення досягнень її кар’єри.

Нагадаймо, що цей популярний серіал за мотивами роману від 1983 року. У ньому розповідається про життя вигаданого персонажа — шахістки Бет Гармон.

Однак в останньому епізоді Хармон описується як єдина жінка-чемпіонка, яка проводила дуелі з чоловіками.

«Єдина незвичайна річ у ній (Гармон) насправді – це її стать. І навіть це не унікальне явище для Росії. Є Нона Гапріндашвілі, але вона чемпіонка світу серед жінок і ніколи не зустрічалася з чоловіками», — такий текст міститься в одному з епізодів серіалу.

Фактично до 1968 року, про що йдеться в цьому епізоді, грузинська шахістка зуміла позмагатися щонайменше з 59 чоловічими шахістами, серед яких 10 гросмейстери.

«Netflix нагло і навмисно брехав про здобутки Гаприндашвілі з дешевою і цинічною метою «дути драму», створюючи враження, що його вигадана героїня спромоглася зробити те, що жодна інша жінка, включно з Гаприндішвілі», — говориться в позові проти компанії.

Позивачка також вважає ще однією образою від Netflix те, що в серіалі вона названа «росіянкою», попри те, що сценаристи знали, що вона грузинка.

Нагадаємо, що Нона Гапріндашвілі — п’ятиразова чемпіонка світу (з 1962 по 1978 рік). У 1978 році вона стала першою жінкою, яку удостоїли звання гросмейстера Міжнародної шахової федерації.

Цікаво, що після виходу серіалу на екрани Гаприндашвілі одразу заявила про свою незгоду з неправдивими фактами та вимагала від Netflix публічних вибачень та спростування.

Джерело: vinograd.usa, ukrinform.ua

Фото: vinograd.usa