Facebook судитиметься з українцем, який начебто викрав особисті дані 178 мільйонів користувачів


Facebook 21 жовтня подав до Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії позов проти громадянина України Олександра Солонченка.

Компанія звинувачує його у викраденні та продажі особистих даних 178 мільйонів користувачів Facebook.

Про це повідомляє Business Insider із посиланням на текст позову.

Facebook стверджує, що Солонченко протягом 2018-2019 років за допомогою вебскрапінгу видобув персональні дані про користувачів через їхні ідентифікатори в соцмережі та мобільні телефони, отримані з Facebook Messenger.

Ці дані Солонченко нібито продавав на RaidForum — форумі, учасники якого торгують «зливами» інформації ІТ-гігантів. Судячи з оголошення, яке розмістив нібито українець, ішлося про дані лише американських користувачів Facebook. Їх він продав у 2021 році.

Facebook просить видати судову заборону Солонченку на користування продуктами компанії та використання, продаж чи поширення отриманих ним даних. Також Facebook вимагатиме від українця компенсації за його дії, але їхня сума не уточнюється.

Наразі невідомо, чи пов’язані висунуті проти Солонченка звинувачення з виявленням витоку особистих даних понад 533 мільйонів користувачів Facebook у квітні 2021 року. Компанія тоді також сказала, що дані зібрані через вебскрапінг і залишалися актуальними до 2019 року.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels