Meta запустила платформу, яка захищатиме від «порнопомсти»


Компанія Meta (Facebook) разом з десятками інших організацій запускає платформу, яка допоможе боротися із поширенням інтимних фото людини у соцмережах без її згоди.

Таку практику ще називають «порнопомстою».

Про це повідомили на сайті Meta.

Всього понад 50 організацій по всьому світу підтримали запуск сайту StopNCII.org.

Ця платформа стане першою глобальною ініціативою для допомоги людям, які стурбовані, що їхні інтимні зображення (фотографії або відео) можуть поширитися без їхньої згоди.

Для цього на сайті можна залишити заявку: вказати, що за інтимні матеріали з вами чи кимось іншим були (або можуть бути) поширені, який вік людей на записах тощо.

Після цього для захисту матеріалів їй треба завантажити на сайт. Технологія генерації хешів надасть їм унікальне значення хеш-функції (числовий код), створюючи такий собі цифровий «відбиток».

Компанії, які долучилися до платформи StopNCII, отримують цей відбиток і перевіряють, чи поширив хтось його на своїх платформах (наприклад, Facebook та Instagram), щоб заблокувати їх. Самі матеріали не поширюватимуться із StopNCII.org.

Також StopNCII не працює з матеріалами, які стосуються інтимних зображень неповнолітніх. Натомість там радять звертатися до відповідних організацій.

Платформа StopNCII заснована на технології Facebook та Instagram’s NCII Pilot, яку розробили у 2018 році. Вона допомагає жертвам «порнопомсти» зупинити активне поширення їхніх інтимних зображень, а не просто видалити їх постфактум.

У Meta вказують, що надаючи потенційним жертвам прямий доступ до технології хешування, StopNCII дасть більше свободи дій та захист конфіденційності.

Джерело: about.fb.com, hromadske.ua

Фото: Pexels