Facebook обмежив доступ користувачів з Австралії до платформи у відповідь на законопроєкт влади


Facebook заблокував користувачам з Австралії можливість обмінюватися та переглядати новини у соцмережі. Це відповідь компанії на законопроєкт, який може зобов’язати їх платити медіа за публікацію їхніх матеріалів.

Про це йдеться у блозі компанії.

Заборона почала діяти з 17 липня. Відтоді для австралійців недоступні сторінки у Facebook усіх місцевих і міжнародних новинних сайтів. Спершу були недоступні офіційні сторінки щодо охорони здоров’я та надзвичайних ситуацій, але згодом у Facebook заявили, що сталася помилка.

Користувачі з-за кордону також не зможуть обмінюватися чи переглядати новини австралійських медіа. Адміністратори новинних сторінок у Facebook матимуть доступ до статистики сторінки та інших функцій.

У компанії пояснюють, що наважилися на такий крок, оскільки вони були перед вибором: «дотримуватись закону, який ігнорує реалії відносин між ЗМІ та платформою, або припинити поширювати новини в Австралії». «З важким серцем» Facebook обрала другий варіант.

Австралійці й надалі зможуть використовувати соцмережу для спілкування з друзями, родиною, для розвитку бізнесу та приєднання до груп.

Влада Австралії розкритикувала рішення Facebook, зазначивши, що ця заборона «має величезний вплив на громаду». Щомісяця соцмережу відвідує приблизно 17 мільйонів австралійців. Член парламенту Австралії Джош Фріденберг запевняє, що влада налаштована ухвалити законопроєкт, проти якого виступає Facebook.

Багато австралійців критикують таку заборону, адже вони раптово втратили доступ до джерел інформації, пише BBC. Частина людей зазначає, що Facebook є одним із найважливіших способів отримання інформації про пандемію та ситуацію в країні.

Директорка правозахисної організації Human Rights Watch в Австралії Елейн Пірс назвала такий крок «небезпечним поворотом подій», оскільки ціла країна раптово втратила доступ до життєво важливої ​​інформації.

Джерело: about.fb.comhromadske.ua

Фото: Pexels