Евакуювали авто? Як повернути: покрокова інструкція від редакторки


— Бляха, де авто? Де? Моє?! Авто!!! Невже викрали? Та ну!

Перша реакція, коли ти приходиш до місця паркування своєї машини й не знаходиш її — це шок. Ти не можеш в це повірити! Ще раз проводиш поглядом місце, де вона ось ще 15 хвилин тому стояла — таки нема. Тоді заспокоюєш себе і починаєш прокручувати в голові варіанти. Один з них — а може евакуювали?

Останнім часом в Україні, особливо в столиці, поширені ситуації, коли евакуюють неправильно запарковані автомобілі. Зі мною теж таке нещодавно трапилося. Тому далі розповім, що робити, коли ваше авто евакуювали і як витратити менше нервів, щоб його повернути.

Не панікувати

Перше, що я зробила, коли не побачила свого авто на місці паркування — почала шукати свідків. Мені пощастило, бо якраз поруч був пост охорони КМДА. Я підійшла до хлопців і запитала, чи вони раптом не бачили, як евакуювали авто? На щастя, вони не лише бачили, а ще й записали номер телефону евакуатора. Я зателефонувала по вказаному номеру, на що отримала відповідь — дзвоніть на 102! Так, неймовірно, але саме на 102!

102 в поміч

Подзвонивши в поліцію запитала, чи можуть вони перевірити: забрали моє авто на штрафмайданчик чи ні. Я продиктувала марку автомобіля, місце евакуації та реєстраційний номер. Виявилось, що таки дійсно евакуювали. Це трапилось о 17.30 год у п’ятницю. В поліції пояснили, що забрати автівку можна за адресою: вул. Набережно-Лугова, 4, але вже завтра. Бо у п’ятницю ця установа працює до 16.45, а в суботу — з 9.00 до 15.00 год. Тому мені прийшлось забирати свою машину наступного дня. Спойлер: це дорожче.

Без бюрократії нікуди

За цією адресою розташована невелика «совдеповська» будівля. На вхідних дверях висить великий плакат про застосунок Kyiv Smart City із зображенням QR-коду для звантаження. Я відразу встановила його і як виявилось пізніше — не дарма.

У приміщенні було душно і людяно. В коридорі стояла довжелезна черга людей без масок ?‍♀️ в один із кабінетів. Всі тримали в руках листочки — це були заявки (звернення) на повернення авто. Бланки і зразки — у кімнаті поруч. Там же термінали для оплати штрафу.

Процедура така: заповнюєш заявку, стоїш чергу в кабінет, тобі дають реквізити, ідеш платити в терміналах і повертаєшся з квитанціями про оплату знову в той же кабінет. Фраза «я только спросіть» — не канає ? Всі злі й хочуть якнайшвидше отримати своє авто назад.

Технології рулять

Такий же плакат про застосунок висів і в коридорі. На ньому фраза на кшталт: не витрачай час на черги, оплачуй штраф за евакуацію авто прямо у додатку. Я вирішила спробувати. Дійсно, у меню є категорія евакуація — оплата штрафу за порушення правил паркування.

Тебе запитують марку та реєстраційний номер авто, далі система автоматично підтягує суму штрафу та реквізити для оплати. Плюс — є можливість підтягнути ApplePay або MasterCardPay. З першим у мене не вийшло, а от з MasterCard все гуд. Вводиш реквізити і вуаля — все готово.

Труднощі

Після того, як ти зареєструвався у Kyiv Smart City і намагаєшся перейти до оплати — система видає помилку. При чому, це траплялося у більшості людей в черзі (можливо, ще і тому всі були такі злі? ?)

Вихід із ситуації — закрити застосунок і ще раз залогінитися. Або ж перезавантажити телефон.

Яка сума штрафу?

Загалом мені прийшлося оплатити три квитанції.

  1. Штраф за неправильне паркування — 510 грн. Але я заплатила його в перші 10 днів, тому вийшла половина суми — 255 грн. Плюс комісія банку — 28,33 грн.
  2. Евакуація авто — 1270 грн. Плюс комісія банку — 144,11 грн.
  3. Зберігання на штрафмайданчику — 144 грн. За кожну добу зберігання (до 7 днів) доведеться заплатити 144 грн, після тижня перебування авто на штрафмайданчику — 24 грн за добу. Мені порахували 2 доби (тут я не дуже зрозуміла логіку, адже по суті авто зберігалось менш як добу — з 17.30 п’ятниці до 11.00 суботи). Проте, сума — 288 грн плюс комісія 32 грн, вийшло 320 грн.

Загальна сума платежу — 2014,44 грн.

Декілька порад

  • Якщо у вас ще немає застосунку Kyiv SmartCity — сміливо завантажуйте. Там є можливість перевірити, чи ваше авто евакуювали. І якщо це так — то відразу заповнити електронне звернення та оплатити штраф. Це збереже трішки дуже багато нервів і часу.
  • Якщо ви це зробили онлайн — просіться у черзі відразу зайти в кабінет, мовляв, у вас все сплачено, лише показати (це не те саме, що «спросіть»). Там сидять молоді хлопці, які заохочують всіх користуватися застосунком і не стояти в черзі (вона їх по ходу теж бісить).
  • Keep Calm і дзвоніть 102. Там скоординують ваші дії.
  • Паркуйтесь на платних стоянках — це дешевше. А ще краще — користуйтесь метро або таксі.

Ну і наостанок, в ситуації з евакуацією авто є позитивна сторона — значить його не викрали ?

Ваша редакторка, Яна Собко