ДПС: як оподатковуються доходи Діда Мороза, Снігуроньки та інших казкових героїв


Державна податкова служба України пояснила, як оподатковуються доходи Діда Мороза, Санти Клауса, Св. Миколая та інших казкових героїв.

Пост із роз’ясненням опублікований на офіційний Facebook-сторінці відомства.

Оподаткування здійснюється за нормами Податкового кодексу і залежить від статусу цих громадян.

ФОПи

Якщо надання таких послуг у межах підприємницької діяльності податок сплачується залежно від обраної системи оподаткування — сплата єдиного податку чи включення до доходів загальної системи оподаткування. Також підприємницький статус такої фізичної особи має бути зазначений у договорі.

Працівники

Новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах або беруть участь у театралізованих виставах, що тривають напередодні та під час зимових канікул, які організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, отримають свій заробіток за мінусом податку.

Громадяни

У разі отримання доходів, які не оподатковувалися при виплаті, всі «казкові герої» — казковими залишаються лише під час святкування, а після свят зобов’язані завітати до податкової служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити до бюджету з отриманих доходів ПДФО за ставкою 18 % та 1,5 % військового збору.

Джерело: ДПС України