Для жінок, які вперше вчинили злочин, можуть відмінити довічне ув’язнення
Депутати мають намір виключити можливість застосування покарання у вигляді довічно позбавлення волі до всіх жінок, які вперше вчинила злочин.
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 6353 щодо удосконалення порядку запобігання та протидії дискримінації в Україні.
Відповідні зміни передбачається внести до Кримінального кодексу та законів и «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».
Автори законопроекту наголошують, що його прийняття сприятиме захисту прав та законних інтересів засуджених жінок, членів їх сімей, дозволить гуманізувати порядок притягнення жінки до кримінальної відповідальності та скоротить чисельність засуджених до довічного позбавлення волі жінок, що призведе до економії бюджетних коштів.
Однак у Головному науково-експертному управлінні вважають, що пропозиція законопроекту щодо внесення змін до частини другої статті 64 Кримінального кодексу, якими передбачається не застосовувати покарання у вигляді довічного позбавлення волі до жінок, які вперше вчинили злочин, дещо не узгоджується із конституційним принципом рівності усіх громадян перед законом. Адже в контексті проекту Закону виключення з конституційного принципу рівності прав жінки і чоловіка стосується лише вагітних жінок і матерів.
Нагадаємо: зараз це покарання не застосовується до осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років, осіб старше 65 років, жінок, які були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент винесення вироку, а також за вчинення готування до злочину і вчинення замаху на злочин (за винятком випадків, передбачених частиною четвертою статті 68 Кримінального кодексу).