Чи можливо вручити повістку, якщо є бронь і що робити в такому випадку?

Про помилкові повістки, процес актуалізації даних та можливість мобілізації навіть при наявності броні.

Представники ТЦК та СП доволі часто помилково надсилають повістки — навіть тим, у кого вже є бронь. Скоріш за все, таке відбувається через некоректну координацію дій у відомствах. Пов’язано це в першу чергу з проблемами актуалізації даних.

Варто зазначити, що все одно після отримання повістки тими, у кого наявна чинна відстрочка від мобілізації у вигляді бронювання, необхідно з’явитись до відповідного ТЦК та СП і надати відповідні докази броні.

Однак, при цьому ТЦК та СП можуть попросити пройти ВЛК та оновити ваші дані. Як не дивно, але це цілком законно. Важливо пам’ятати, що дані в ТЦК та СП оновити потрібно, але мобілізувати людину, яка має бронювання, без його особистого бажання та волі — не можливо.

Для тих, хто планує отримати бронь уперше або тим, хто планує її отримати повторно, необхідно пройти ВЛК.

Пройти ВЛК — обов’язкова процедура. Для подачі документів на бронь потрібен актуальний військово-обліковий документ. Цей документ, своєю чергою, можна отримати шляхом проходження ВЛК. Без цього документа не можливо подати особу на бронювання.

Однак, слід звернути увагу на те, що після проходження ВЛК ТЦК та СП можуть право вручити такій людині відповідну повістку. Навіть якщо підприємство критичної інфраструктури, де працює людина, надіслало лист із проханням дати йому бронювання.

Чинна судова практика сьогодні констатує, що навіть при підготовці до бронювання, наказ на мобілізацію цієї людини однозначно буде законним і зворотної дії не має.


📌 Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «Блоги».