Британська поліція пропонує давати наркозалежним в’язням марихуану


Поліцейський чиновник у Британії пропонує безкоштовно давати марихуану наркозалежним в’язням. Причина — високий рівень насильства та смертей від передозування небезпечними синтетичними наркотиками, які широко поширені у тюрмах.

Про це повідомляє The Guardian.

На думку комісара  з питань поліції та злочинності Північного Вельсу Арфона Джонса, в’язниці потребують заходів зі зниження травматизму та насильства серед ув’язнених, а також боротьби з поширенням серед них дешевих та небезпечних синтетичних наркотиків.

Багато в’язнів отримують такі замінники героїну як метадон та бупренорфін, в той час, як усім іншим виписують сильні анальгетики — прегабалін чи габапентин, які призводять до звикання та можуть зашкодити здоров’ю. Одночасно з цим у тюрмах поширені нелегальні наркотики.

На думку комісара, ніщо не заважає давати засудженим марихуану замість опіатів.

«Зрештою, опіати значно небезпечніші за канабіс. Це було б покращенням і в порівнянні з незаконними спайсами, які проносять до в’язниць корумповані службовці», — сказав він.

Протягом останніх п’яти років у Вельсі та Англії заарештували понад 300 службовців в’язниць, які передавали в’язням наркотики, тютюн і мобільні телефони. Марихуана формально незаконна у Британії, проте саму рослину дозволили використовувати для медичних цілей, хоч і обмежено.

На думку комісара Джонса, можна встановити особливий режим для випробування марихуани на в’язнях у тюрмах, де помітний високий рівень контрабанди наркотиків та смертей від передозування синтетичними речовинами. Це має зробити тюрми безпечнішими, знизити рівень споживання небезпечних наркотиків та вберегти здоров’я в’язнів.

Джерело: The Guardian, babel.ua

Фото: Pexels