Багатодітні та малозабезпечені сім’ї пропонують звільнити від податку на нерухомість


У Верховній Раді зареєстрували законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування нерухомості, повідомляє «Українське право».

До 1 січня 2015 року Податковий кодекс України містив норму, яка закріплювала, що не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника.

З 1 січня 2015 року цю норму було скасовано. За два роки, 1 січня 2017 року,  подібне положення повернулося у Податковий кодекс, але в значно усіченому вигляді: передбачено, що не оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей. Так само підтримка держави у вигляді звільнення від сплати податку не надається більше опікунам, піклувальникам та прийомним сім’ям, якщо в сім’ї виховують менше п’яти дітей.

Ініціатор проекту пропонує повернути у Податковий кодекс норму, яка гарантувала виключення з об’єктів оподаткування податком на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, житла, що належить вищезазначеним сім’ям та особам, з метою надання їм додаткової підтримки та повернення умов, на які вони могли розраховувати.

Законопроектом пропонується закріпити у статті 266 Податкового кодексу України, що об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника — не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

У разі прийняття таких змін, сім’ї, які виховують трьох або чотирьох дітей, не сплачуватимуть податок на нерухомість, що узгоджуватиметься із Законом «Про охорону дитинства», де визначено, що багатодітною є сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.