Адвокат таємно записував розмови з приятелем-суддею. Ці записи використовують як докази проти судді


У США призначено дату оголошення вироку відомому судді, розмови якого протягом довгого часу приховано записував на прохання спецслужб його приятель-адвокат. Суддя 13-го Апеляційного суду штату Техас 65-річний Родольфо «Руді» Дельгадо звинувачується в отриманні хабарів і перешкоджанні правосуддю.

Як повідомляє Мін’юст США, раніше Дельгадо займав посаду голови суду в окрузі Ідальго, штат Нью-Мексико. У 2008 році суддя зійшовся з адвокатом-новачком Ное Перезом, що спеціалізуються на кримінальних справах. Захисник, прагнучи догодити судді, віддав вподобаний ним пікап-позашляховик вартістю $ 15 000, який раніше отримав від клієнта в якості плати за юрпослуги. Після цього обидва юриста налагодили взаємовигідну співпрацю: суддя довгий час за хабарі приймав рішення на користь підзахисних адвоката, передає Legal.Report.

У 2016 році Перез потрапив в поле зору ФБР і уклав угоду про співпрацю. Адвокату доручили вести приховані аудіо- та відеозаписи своїх зустрічей з суддею. В рамках оперативних заходів суддя отримав три хабара в обмін на згоду відпустити клієнтів Переза ​​під заставу. Адвокат заплатив за двох підзахисних $ 520 готівкою. У січні 2018 року він передав судді в конверті $ 5500 і записку з інформацією про справу ще одного фігуранта. Дельгадо, дізнавшись про розслідування, спробував умовити адвоката виписати йому чек замість готівки — нібито з пожертвуванням на свою виборчу кампанію в Апеляційний суд Техасу.

Після перемоги на виборах і принесення присяги суддя був заарештований, але на час розслідування випущений під заставу, його повноваження призупинили. Оголошення вироку у кримінальній справі призначено на 25 вересня. Дельгадо загрожує до 10 років тюремного ув’язнення.

Фото: Ashutosh Sonwani