ВАКС оголосив вирок судді, яка ховала хабар у КУпАП


Вищий антикорупційний суд України визнав колишню суддю одного з районних судів Херсонської області винною в отриманні неправомірної вигоди та засудив її до п’яти років та шести місяців позбавлення волі.

Про це 6 грудня повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

У межах досудового розслідування встановили, що у квітні 2018 року голова суду запропонувала порушнику надати їй 5 тис. грн за закриття адміністративної справи, а у разі відмови обіцяла притягти чоловіка до адміністративної відповідальності, а також накласти грошове стягнення у сумі від 16 до 32 тис. грн.

Після отримання хабаря, який вона сховала у Кодексі про адміністративні правопорушення, суддя закрила вказане провадження.

Пресслужба ВАКС зазначає, що суддю викрили на гарячому, одразу після отримання хабаря.

Колегія суддів визнала екссуддю винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та призначила покарання у вигляді п’яти років та шести місяців позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що належить їй.

Зазначимо, що у ВАКС не називають прізвища екссудді, але, за даними джерел «Української правди», ідеться про суддю Каланчацького районного суду Херсонської області Олену Живцову.

На сайті Вищої ради правосуддя України зазначили, що Живцову призначено на посаду судді у цьому суді у квітні 2017 року.

У жовтні 2020 року звільнено на підставі пункту 3 шостої частини 126 статті Конституції України (вчинення суттєвої дисциплінарної провини, грубе або систематичне нехтування обов’язками, несумісне зі статусом судді або виявлення його невідповідності обійманій посаді).

Джерело: sap.gov.ua, gordonua.com

Фото: Pexels