8 найпопулярніших екскурсій у в’язниці-музеї


Якщо під час майбутньої відпустки ви захочете побачити щось по-справжньому незвичайне, то можете познайомитися з цим списком найбільш жорстоких і дуже відомих в’язниць, які стали музеями.

1. Тюрма на острові Роббен, ПАР

В’язниця має давню історію. З 1846 по 1931 рік на території в’язниці діяв лепрозорій, туди ж посилалися і психічні хворі (або визнані такими). У роки апартеїду в’язниця стала місцем утримання численних політв’язнів, найвідомішим з яких був Нельсон Мандела. З 1991 року в’язниця перестала функціонувати як місце ув’язнення і стала музеєм.

2. В’язниця США на острові Алькатрас в затоці Сан-Франциско

Про цю в’язницю чули багато, адже вона була неодноразово розрекламована в голлівудських фільмах. У багатьох картинах, де розповідається про практично неймовірному втечу з в’язниці або про утримання особливо небезпечних засуджених, показана саме ця в’язниця. Це відповідає істині. В’язниця знаходиться на острові, що омивається дуже холодними водами зі швидкою течією, що робило втечу з неї неможливою. У в’язниці знаходилися найзапекліші негідники, до яких чомусь не була застосована смертна кара. Вважається, що з тюрми не було скоєно жодної вдалої втечі. У 1963 році в’язниця була закрита і стала дуже популярним музеєм Сан-Франциско.

3. В’язниця Devil’s Island

Вона також знаходиться в морі на острові Диявола, який розташований в 13 км від міста Кайенне, Франція. В’язницю заснував сам Наполеон, вона стала найбільш сумнозвісною каторжною в’язницею за часів його правління. Всі передбачувані державні зрадники знаходилися саме тут. В’язнів змушували багато і важко працювати, що укупі з нездоровим кліматом острова призводило до високої смертності серед ув’язнених. Так що з 80 000 чоловік, які відбували покарання в цій в’язниці, всього кілька сотень з них повернулися додому. В’язниця припинила існування в середині двадцятого століття, зараз з умовами проживання та історією в’язниці можна ознайомитись під час екскурсії по острову.

4. В’язниця Лондонський Тауер, Англія

Ця фортеця є однією з основних визначних пам’яток Лондона, внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тауер, багаторазово відреставрований і перебудований, все одно справляє сильне враження. Адже з часу повного перетворення фортеці у в’язницю в 16 столітті, тут побувало безліч відомих історичних особистостей, і мало хто вийшов звідси живим. Тауер здобув погану славу як місце жахливих тортур і розправ над сотнями людей. Письменники, художники, кінематографісти присвятили чимало творів, які стали всесвітньо відомими, Тауеру. Неповторна атмосфера древньої фортеці, багате історичне минуле, можливість доторкнутися до нього і використання театральних ефектів привертає величезну кількість туристів.

5. Готель Four Seasons Sultanahmet, Стамбул

Розташований цей п’ятизірковий готель в приміщенні колишньої в’язниці. У 1996 році будівлю було практично повністю реконструйовано і вона перетворилася в досить комфортабельний готель. Про страшне минуле нагадує дворик для прогулянки в’язнів, що став рестораном, шахти ліфта, які раніше були сторожовими вежами, та імена ув’язнених, висічені на стінах.

 

6. В’язниця Катаянокка, Гельсінкі

Ця в’язниця також зараз є готелем, в якому забезпечується достатній рівень комфорту проживання гостей. Хоча зовні чітко вгадується темне минуле будівлі, всередині готель виглядає дуже навіть затишно. Згідно готельному міфу, від негативної аури приміщення очищали відразу п’ять священиків. Мабуть, це їм вдалося.

7. В’язниця Туол Сленг. Пномпень, Камбоджа

Це страшне місце, що нині стало музеєм, використовувалося за часів Червоних кхмерів як місце полону мирних жителів. Причому, проіснувавши всього кілька років (з 1975 по 1979 рік), в’язниця вмістила понад двадцять тисяч людей, з яких майже всі були знищені. У створеному в Туол Сленг «Музеї геноциду» зібрані похмурі свідоцтва історії тюрми, знаряддя тортур, черепи і фотографії колишніх ув’язнених. Гіди в’язниці, серед яких багато тих, чиї родичі були знищені в Туол Сленг, допомагають зануритися в моторошну атмосферу тих років. Вони показують камери тортур, де до сих пір стоять знаряддя тортур, дитячі камери, в яких діти, що лежать на циновках, були пристебнуті довгими кайданами. Побачивши все це жахіття, час просто зупиняється, тому не варто приходити сюди дуже вразливим людям.

8. В’язниця Фрімантл. Перл, Австралія

Ця споруда використовувалася за прямим призначенням аж до 1991 року. Зараз екскурсії по в’язниці, особливо по її підземних тунелях, користуються великою популярністю у туристів. Фрімантл внесений до списку міжнародної спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: Venividi