7 помилок, яких студенти-юристи повинні уникати в перший рік навчання


Ну ось, ви пережили перші місяці навчання в університеті.

Досі життя студента юридичного факультету повинне здаватись вам досить насиченим та цікавим. Звичайно, ви ще не юрист і кожен день не такий хвилюючий, як у романах Джона Гришема чи у серіалі «Форс-мажори». То що ж може піти не так? Є помилки, які допускають майже усі новачки, які, втім, краще виявити та уникати одразу.

Ви одягаєтесь як юрист

Незважаючи на спокусу перейняти модні образи від ваших улюблених вигаданих особистостей юридичних серіалів, на кшталт Джесіки Пірс, Гарві Спектра чи Донни Полсен — не починайте ходити на лекції так, ніби у вас сьогодні засідання в суді. Залиште свій костюм-трійку та високі підбори вдома, бо формальний дрес-код на лекції по земельному праву о 9 ранку не допоможе вам закріпити ці перші знання.

Поводитесь як всезнайка з вашими друзями

Те, що ваші друзі, які обрали інші професії, можуть думати, що ви вже юрист, не означає, що насправді так і є. Кілька недавно вивчених латинських висловів та розмиті знання цивільного права — це ще не те, чим варто хизуватись, і ваші друзі навряд чи хочуть чути аналіз «Джокера» з точки зору права і те, чи є «Білявка в законі» точним описом боротьби, з якою стикаються студенти-юристи. Краще поки обмежитися розповідями про однокурсників, лекції, семінари та життя в гуртожитку.

Купуєте нові підручники

Не зважаючи на те, що частину навчальних матеріалів ви зможете взяти в бібліотеці, ще якусь інформацію з інтернету, а іншу — з лекцій, без купівлі підручників та кодексів складно обійтися. Проте не поспішайте виставляти батькам додатковий рахунок, використовуйте можливість купівлі старих підручників у старшокурсників — вони навряд чи їм знадобляться.

Друкуєте усе підряд

За роки навчання вам доведеться працювати із незліченною кількістю матеріалу. Потрібно бути Скруджем МакДаком, щоб дозволити собі розкіш їх друку. Та й заради Бога, 2019 рік на дворі: просто читайте матеріали на своєму ноутбуці чи планшеті. Ба більше того: вчіться працювати з нотатками, структурувати та скорочувати матеріал. Це ще не раз вам знадобиться у майбутній професії. 

Думаєте, що перший рік не надто важливий

Більшість предметів, які викладають у перший рік навчання, досить поверхнево стосуються юриспруденції, роблячи ще й знижку на кардинальні зміни у вашому житті, новий розпорядок, досвід та навіть певний вихід із зони комфорту — усе це може змусити вас легковажно та відсторонено ставитись до всього, що з вами трапляється. Проте варто переглянути свою позицію щодо цієї ситуації. Студенти першого курсу, які сподіваються справити враження на майбутніх роботодавців, можливо, повинні поставити у пріоритеті навчання над студентськими вечірками. Хоча, із власного досвіду, ми знаємо, що студенти можуть встигнути усюди!

Не будуєте корисні зв’язки

Якщо ви відвідали черговий семінар чи конференцію, але замість того, щоб знайомитись з людьми, розмовляти та обмінюватись контактами, простояли біля столу з канапе з бокалом безкоштовного вина, — то негайно виправляйте ситуацію. Може здатись, що ви ще встигнете завести корисні контакти, та й страшно розпочати розмову пиршим— розуміємо — проте краще одразу переконатись, наскільки це цікаво та безболісно, аніж щоразу займати одне і те ж місце біля буфету.

Не шукаєте можливості

Замість того, щоб залишити створення та наповнення свого резюме на другий чи третій рік навчання, чому б не почати розвивати свою юридичну кваліфікацію зараз? Або, зрештою, накопичувати будь-який досвід: міжнародні обміни, тренінги, курси — це час, який ви повністю можете присвятити подорожам, вивченню мов, розвитку своїх м’яких навичок, корисних умінь та отриманню поглиблених знань з окремих питань. Перш ніж настане сесія, новорічні, а потім і великодні свята, ще одна сесія і літо, складіть собі план того, що ви хочете навчитись, відвідати чи дізнатись більш детально і вперед до досягнення цілей, один за одним викреслюючи виконані пункти.

А Lойер допоможе вам знайти цікаві заходи та програми.

За матеріалами: Legal Cheek

Фото: Pexels